Trwa ładowanie...
d1dr550
d1dr550
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Drogi ekspresowe powstaną szybciej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dr550

Rząd zmienił Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, wprowadzając do niego nowe inwestycje. Chodzi o budowę odcinka S6 na odcinku Szczecin-Koszalin, a także obwodnice Wałcza w ciągu S10 i Szczecinka w ciągu S11.

Budowa ciągu S6 Szczecin-Koszalin weszła do nowego programu wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa. Jak podkreśliło w komunikacie CIR, inwestycje te poprawią dostępność transportową portów morskich.

Według wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej wybudowanie odcinka Szczecin-Koszalin będzie kosztowało ok. 3 mld zł. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w 2014 roku. "Przewidziano ponadto podwyższenie klasy technicznej części obwodnicy Olsztyna na odcinku Olsztyn Południe-Olsztyn Wschód. Odcinek ten będzie drogą klasy S" - podkreśliło CIR.

d1dr550

W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 będzie kontynuowana realizacja inwestycji drogowych na drogach szybkiego ruchu, dzięki czemu powstanie spójna sieć drogowa - napisało CIR. Obok sieci dróg szybkiego ruchu budowane są również obwodnice wyprowadzające ruch poza centra dużych miast. Jest to szczególnie ważne w przypadku tzw. ruchu ciężkiego. Wszystkie zadania drogowe, których realizacja nastąpi w nowym okresie programowania Unii Europejskiej, znajdą się w nowym, kompleksowym programie drogowym.

Tysiące samochodowych części zamiennych najwyższej jakości. Sprawdź oferty!

d1dr550

Podziel się opinią

Share

d1dr550

d1dr550