Trwa ładowanie...
d4lp7g3
d4lp7g3

Dolnośląskie/ Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka drogi S5

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lp7g3

Ponad 597 mln zł ma kosztować budowa 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 od miejscowości Marcinowo do węzła Wrocław Północ na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W środę GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą robót budowlanych.

Jak poinformował PAP rzecznik wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Radoszko, przetarg na budowę odcinka drogi S5 wygrała firma Astaldi. "W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe: Trzebnica, Kryniczno oraz rozbudowany zostanie węzeł Wrocław Północ" - podał Radoszko.

Oddanie do ruchu gotowego fragmentu trasy planowane jest w grudniu 2017 r.

d4lp7g3

Budowa dolnośląskiego fragmentu trasy S5, o długości ponad 50 kilometrów, została podzielona na trzy części. Pod koniec lipca GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą 19-kilometrowego odcinka od granicy województwa w Korzeńsku do miejscowości Morzęcin. W najbliższym czasie ma zostać podpisana umową z wykonawcą ostatniego ponad 10-kilometrowego, łączącego miejscowości Morzęcin i Marcinowo.

Trasa S5 będzie składała się z dwóch jezdni, z których każda będzie miała dwa pasy ruchu. Inwestycja powinna zakończyć się w 2017 r.

d4lp7g3

Podziel się opinią

Share

d4lp7g3

d4lp7g3