Qaqwqwrqw

Dodatkowe oko w samochodzie. Sprzęt kupisz za grosze

Wideorejestratory przyjęły się u naszych wschodnich sąsiadów i teraz coraz częściej spotkać je można w autach na rodzimych drogach. Nic dziwnego, atrakcyjna cena i dodatkowe zabezpieczenie w przypadku stłuczki kusi potencjalnych kupujących.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamera samochodowa przyda się nie tylko podczas kolizji
Kamera samochodowa przyda się nie tylko podczas kolizji (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Poniżej znajdziesz kilka rejestratorów w atrakcyjnych cenach. By zaopatrzyć się w dobry sprzęt nie potrzebujesz wypchanego portfela, wystarczy kilka ważnych informacji, które ułatwią zakup.

Przydatny w razie kolizji

Qaqwqwrqw

W przypadku kolizji nie zawsze łatwo udowodnić, kto tak naprawdę jest winny zaistniałej sytuacji. Kamera rejestrująca sytuację drogową to często jedyny sposób, by udowodnić, kto ponosi odpowiedzialność w przypadku kolizji. Przedstawiając nagranie, na którym jasno widać winowajcę zdarzenia, możesz więc oszczędzić sobie wielu kłopotów.

Musisz jednak uważać, jeśli planujesz podróż za granicę. W niektórych państwach używanie wideorejestratora jest sprzeczne z przepisami, albo podlega ściśle określonym regułom. Może to być na przykład zakaz rozpowszechniania materiałów albo nakaz usunięcia ich po określonym czasie.

Qaqwqwrqw

Miej oczy z tyłu głowy

Istotnym gadżetem, który wbrew pozorom nie kosztuje wiele, jest kamera cofania. Przyda się szczególnie posiadaczom dużych samochodów oraz tym, którzy mają problemy z manewrami. Zamontowany z tyłu auta sprzęt działa lepiej niż lusterka i daje ci dostateczny wgląd do tego, co dzieje się za samochodem.

Jaka powinna być kamerka

Qaqwqwrqw

Dobry rejestrator powinien mieć odpowiednią rozdzielczość, tak by nagrać wszystkie istotne szczegóły. Kamery o niskiej rozdzielczości, czyli poniżej Full HD, które jest obecnie standardem, nie będą w stanie nagrać nawet numeru rejestracyjnego samochodu z przeciwka.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Policja
Podziel się

Warto również dopilnować, by urządzenie miało szerokokątny obiaktyw. Jeśli będzie zbyt mały, kamera nie zarejestruje całego zdarzenia drogowego, a jedynie jego wycinek. Zwykle im większy kąt tym lepiej, jednak nie musisz przepłacać. Z powodzeniem starczy 140-170 st.

Qaqwqwrqw
Fotolia
Podziel się

Choć dni stają się coraz dłuższe, ważnym atutem jest również jakość matrycy. Im będzie większa, tym mniejsza szansa na zaszumiony obraz i co za tym idzie lepsza jakość nagrywania po zmroku. Nagrania nocne przydadzą się nie tylko zawodowym kierowcom, sprzętu będziesz używać przez cały rok, a więc również zimą warto zadbać o dobrej jakości sprzęt.

Qaqwqwrqw

Planując zakup tego typu urządzenia warto przejrzeć najpopularniejsze modele i wybrać ten, który będzie ci odpowiadać. Odpowiedniej jakości rejestrator być może nie uchroni cię przed kolizją, ale zdecydowanie skróci czas, jaki musisz poświęcić na przekonanie władz o swojej niewinności.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw