Dodatkowe oko w samochodzie. Sprzęt kupisz za grosze
Wideorejestratory przyjęły się u naszych wschodnich sąsiadów i teraz coraz częściej spotkać je można w autach na rodzimych drogach. Nic dziwnego, atrakcyjna cena i dodatkowe zabezpieczenie w przypadku stłuczki kusi potencjalnych kupujących.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Poniżej znajdziesz kilka rejestratorów w atrakcyjnych cenach. By zaopatrzyć się w dobry sprzęt nie potrzebujesz wypchanego portfela, wystarczy kilka ważnych informacji, które ułatwią zakup.
Przydatny w razie kolizji
W przypadku kolizji nie zawsze łatwo udowodnić, kto tak naprawdę jest winny zaistniałej sytuacji. Kamera rejestrująca sytuację drogową to często jedyny sposób, by udowodnić, kto ponosi odpowiedzialność w przypadku kolizji. Przedstawiając nagranie, na którym jasno widać winowajcę zdarzenia, możesz więc oszczędzić sobie wielu kłopotów.
Musisz jednak uważać, jeśli planujesz podróż za granicę. W niektórych państwach używanie wideorejestratora jest sprzeczne z przepisami, albo podlega ściśle określonym regułom. Może to być na przykład zakaz rozpowszechniania materiałów albo nakaz usunięcia ich po określonym czasie.
Miej oczy z tyłu głowy
Istotnym gadżetem, który wbrew pozorom nie kosztuje wiele, jest kamera cofania. Przyda się szczególnie posiadaczom dużych samochodów oraz tym, którzy mają problemy z manewrami. Zamontowany z tyłu auta sprzęt działa lepiej niż lusterka i daje ci dostateczny wgląd do tego, co dzieje się za samochodem.
Jaka powinna być kamerka
Dobry rejestrator powinien mieć odpowiednią rozdzielczość, tak by nagrać wszystkie istotne szczegóły. Kamery o niskiej rozdzielczości, czyli poniżej Full HD, które jest obecnie standardem, nie będą w stanie nagrać nawet numeru rejestracyjnego samochodu z przeciwka.
Warto również dopilnować, by urządzenie miało szerokokątny obiaktyw. Jeśli będzie zbyt mały, kamera nie zarejestruje całego zdarzenia drogowego, a jedynie jego wycinek. Zwykle im większy kąt tym lepiej, jednak nie musisz przepłacać. Z powodzeniem starczy 140-170 st.
Choć dni stają się coraz dłuższe, ważnym atutem jest również jakość matrycy. Im będzie większa, tym mniejsza szansa na zaszumiony obraz i co za tym idzie lepsza jakość nagrywania po zmroku. Nagrania nocne przydadzą się nie tylko zawodowym kierowcom, sprzętu będziesz używać przez cały rok, a więc również zimą warto zadbać o dobrej jakości sprzęt.
Planując zakup tego typu urządzenia warto przejrzeć najpopularniejsze modele i wybrać ten, który będzie ci odpowiadać. Odpowiedniej jakości rejestrator być może nie uchroni cię przed kolizją, ale zdecydowanie skróci czas, jaki musisz poświęcić na przekonanie władz o swojej niewinności.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.