Trwa ładowanie...
d1efj02

Długi weekend się skończył, policja nie odpoczywa. Dziś akcja "Prędkość"

Jeśli postanowiliście przedłużyć sobie majówkę i wrócić dziś do domu, to lepiej pilnujcie prędkościomierza. Policjanci w całym kraju szczególnie uważnie sprawdzają dziś prędkość samochodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy, którzy odłożyli powrót z majówki na poniedziałek, by zaoszczędzić na czasie, na celowniku policji
Kierowcy, którzy odłożyli powrót z majówki na poniedziałek, by zaoszczędzić na czasie, na celowniku policji (East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
d1efj02

Komenda Główna Policji poinformowała o ogólnokrajowej akcji "Prędkość". Mundurowi będą dziś sprawdzali tempo jazdy zarówno statycznie - korzystając z ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie, czyli przy pomocy radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

Jak akcentuje policja, niedostosowanie prędkości do warunków jazdy jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Rzeczywiście, z raportu KGP wynika, że w 2017 r. zbyt szybka jazda była powodem 6,8 tys. zdarzeń drogowych, co stanowiło aż 24,1 proc. wszystkich wypadków. Lepiej więc uważać z wciskaniem pedału przyspieszenia.

Policja podsumowała też długi weekend. Podczas wyjątkowo długiej majówki - od 27.04 do 06.05 - doszło do 850 wypadków. Zginęły w nich 72 osoby, a 1081 zostało rannych. Podczas 10 dni policjanci przyłapali 3582 kierujących pod wpływem alkoholu.

d1efj02

Podziel się opinią

Share

d1efj02

d1efj02