Trwa ładowanie...
d1ek3p0
Darmowa wypożyczalnia samochodów dla studentów

Darmowa wypożyczalnia samochodów dla studentów

Share
d1ek3p0

Na Politechnice Wrocławskiej studenci będą mogli za darmo wypożyczyć samochód. Jest to część polskiej edycji akcji „Fiat Likes U” - programu mającego na celu wspieranie młodzieży w zdobywaniu wiedzy poprzez zaoferowanie jej mobilności, możliwości nauki oraz pracy.

Program powstał w 2012 r. - najpierw korzystali z niego studenci włoskich uczelni technicznych. Opiera się on na trzech elementach: zapewnieniu mobilności w ramach bezpłatnej usługi wynajmu aut, umożliwieniu nauki poprzez stypendia oraz wykłady prowadzone przez managerów Fiata oraz możliwości podjęcia płatnych staży w miejscach działania usługi wynajmu samochodów i regionalnych oddziałach koncernu (z możliwością dalszego zatrudnienia). W pierwszą edycję projektu zaangażowało się osiem włoskich politechnik (złożono 10 000 wniosków elektronicznych o jazdy próbne, 2000 studentów skorzystało z car sharingu, przeprowadzono 8 wykładów, zorganizowano 12 staży i zatrudniono jedną osobę. Druga odsłona organizowana w roku akademickim 2014/2015 obejmuje dodatkowo 5 szkół wyższych spoza Włoch – po jednej w Danii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech oraz w Polsce.

d1ek3p0

Studenci Politechniki Wrocławskiej w dniach od 4 maja do 31 lipca 2015 r. mogą korzystać z usługi bezpłatnego wynajmu samochodu. Flotę pięciu pojazdów stanowią modele 500 z silnikiem 1,3 MultiJet, 500L 0,9 TwinAir, 500L Trekking 1,6 MultiJet, Panda 0,9 TwinAir i Punto 1,3 MultiJet. Z wybranego auta można korzystać przez 24 godziny w tygodniu roboczym lub przez cały weekend po zarejestrowaniu się na specjalnej stronie internetowej i zarezerwowaniu pojazdu. Programem na wrocławskiej uczelni zarządza student 4. roku, za co otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2000 euro. Dodatkowo na autora najciekawszej pracy magisterskiej związanej z motoryzacją czeka półroczny, płatny staż w Fiacie.

d1ek3p0

Podziel się opinią

Share
d1ek3p0
d1ek3p0
Więcej tematów