Trwa ładowanie...

Daimler otwiera szkoły jazdy dla kierowców aut elektrycznych

Daimler otwiera szkoły jazdy dla kierowców aut elektrycznychŹródło: zdjęcie producenta
d43b71g
d43b71g

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler AG uruchamia w Stuttgacie szkoły jazdy dla osób chcących prowadzić samochody elektryczne. W ten sposób firma chce przygotować "początkujących kierowców na przyszłość mobilnego transportu".

Szkoła jazdy powstanie przy współpracy z ACADEMY Holding Ag. Daimler poinformował w oświadczeniu, że jeszcze w tym miesiącu pięć szkół jazdy z okolic Stuttgartu uwzględni w ofercie dla początkujących kierowców "wprowadzenie do świata transportu bezemisyjnego". Uczniowie będą szkolić się na samochodach elektrycznych, a także na pojazdach z napędem gazowym. Po zakończeniu kursu otrzymają pozwolenie na przystąpienie do egzaminu na standardowe uprawnienia, a także na tzw. e-prawo jazdy (eDriverLicence).

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
"Części teoretyczne dotyczące alternatywnych systemów jazdy i koncepcji transportowych zostaną połączone w podwójną lekcję teoretycznego szkolenia - obejmującą koncepcje alternatywnych systemów napędzania pojazdów, a także usług mobilnych. (...) Będą także poruszane takie kwestie, jak czas ładowania baterii, zasięg, charakterystyka przyspieszania, zagrożenia wynikające z cichej pracy silnika" - podał Daimler w oświadczeniu.

Po uzyskaniu e-prawa jazdy uczniowie powyżej 18. roku życia będą mogli wypożyczać samochody z systemu Daimlera car2go - usługi wynajmu miejskich pojazdów elektrycznych Smart Fortwo, w której można płacić np. od minuty wynajmu. Program funkcjonuje w Europie i Ameryce Północnej. Uczniowie szkoły Daimlera otrzymają także 100 darmowych minut do wykorzystania w car2go.

Na potrzeby szkół Daimler zapewnia 10 pojazdów - każda z nich dostanie po jednym Smarcie Fortwo i Mercedesie Klasy B. Dodatkowo w każdej ze szkół koncern zainstalował stacje do szybkiego ładowania pojazdów.

d43b71g

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d43b71g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43b71g
Więcej tematów