Trwa ładowanie...
d1ul6r2
Czym kierują się kierowcy, wybierając mechanika

Czym kierują się kierowcy, wybierając mechanika

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ul6r2

Średni wiek samochodów jeżdżących po polskich drogach nie jest niski. Oznacza to, że kierowcy stosunkowo często muszą zaglądać do warsztatów i korzystać z usług mechaników. Z tego powodu konkurencja jest duża, a klienci dokładnie zastanawiają się komu powierzyć swoje auto. Jak wybrać najlepszy warsztat? Co jest najważniejsze dla polskich kierujących?

Przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia badania pokazują, że największe znaczenie mają kwestie finansowe. Aż 92 proc. osób zwraca baczną uwagę na kosztorys, ale jeszcze ważniejsze (94 proc.) jest zaufanie i kontrola wydatków, czyli pewność, że rachunek nagle nie urośnie. Dla 2/3 kierowców duże znaczenie ma czystość warsztatu, natomiast 60 proc. chce mieć możliwość kontroli pracy mechanika. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług ważny jest kontakt z klientem. Nieuprzejmy pracownik nie zachęci do skorzystania z danej firmy. Jeśli mechanik dokładnie wytłumaczy problem i uczciwie przedstawi sytuację, to zbuduje zaufanie, które jest jednym z najważniejszych czynników dla kierowców, gdyż zależy im na tym, aby naprawy dokonano możliwie tanio, ale też dobrze.

d1ul6r2

Wiele osób korzysta z usług zaufanych miejsc, w których są stałymi klientami. Z jednej strony mają pewność co do poziomu usług w danym warsztacie, a z drugiej w aż 60 proc. przypadków mogą liczyć na specjalne zniżki za lojalność. Wielu mechaników najdrobniejsze naprawy, jak wymiana żarówki, czy przetkanie dyszy od spryskiwana, wykonuje stałym klientom gratis.

Eksperci radzą na co patrzeć wybierając warsztat, któremu powierzymy samochód. Na pewno warto zaczerpnąć opinii innych osób, które serwisowały swoje auto w tym miejscu. Należy też ustalić jasne zasady dotyczące wydatków. Oddając samochód w ręce mechanika na ogół nie wiadomo jakie dokładnie naprawy będzie trzeba wykonać, dlatego trzeba ustalić kwotę, powyżej której koszty będą konsultowane z klientem.

sj, moto.wp.pl

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

d1ul6r2

Podziel się opinią

Share

d1ul6r2

d1ul6r2