ycipk-3v5yyq
Czy już czas na letnie opony?

Czy już czas na letnie opony?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3v5yyq

Wiele europejskich państw uregulowało prawnie kwestię używania opon zimowych. Ich mieszkańcy są zobligowani do używania takiego ogumienia w określonych przepisami terminach. W Polsce to, jakie ogumienie mamy na felgach, zależy od zdrowego rozsądku właściciela samochodu. Nic więc dziwnego w tym, że ciepłe dni prowadzą wielu zmotoryzowanych do rozterek.

Przedstawiciele koncernów oponiarskich przekonują, że gdy temperatura jest niższa niż 7 stopni Celsjusza, należy używać opon zimowych. Wulkanizatorzy po cichu przyznają jednak, że letnie ogumienie dobrej klasy bez problemów radzi sobie również, gdy jest zimniej. W takiej oponie mieszanka nie traci plastyczności, a dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu bieżnika odprowadza wodę skuteczniej niż zimówka. Czy więc przyszedł już czas na wymianę opon?

ycipk-3v5yyq

Wyjątkowo ciepła zima zachęca do tego wielu zmotoryzowanych. Nie warto się jednak zanadto spieszyć. Choć przy aktualnych warunkach pogodowych letnie opony są zupełnie wystarczające, trzeba liczyć się z niespodziankami, jakie może nam zrobić aura. Jeśli spadnie śnieg, albo po nocnym przymrozku ulice pokryją się cieniutką warstwą lodu, pochopni kierowcy szybko pożałują swojej decyzji. Letnia opona ma niższy bieżnik, a jego kształt nie jest stworzony do radzenia sobie z białym puchem. Ze względu na użytą mieszankę gorzej poradzi sobie również na lodzie.

tb/

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3v5yyq

ycipk-3v5yyq
ycipk-3v5yyq