Trwa ładowanie...
d1bycw2

Coraz gorsze warunki na drogach - śnieg i gołoledź

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz gorsze warunki na drogach - śnieg i gołoledź
(WP.PL)
d1bycw2

Z powodu opadów śniegu, a potem deszczu będą pogarszały się warunki jazdy w woj. podlaskim i woj. lubuskim. Może wystąpić gołoledź - ostrzegają drogowcy, meteorolodzy i policja.

Trudne warunki na drogach - zdjęcia

W ciągu dnia w woj. lubuskim śnieg będzie padał głównie w północnej części regionu. Na pozostałym obszarze opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem, a w końcu marznący deszcz mogący powodować gołoledź.

d1bycw2

Temperatura będzie wahała się od 0 do minus 2 stopni C. W okolicach zera będzie na południu Lubuskiego. W nocy temperatura spadnie do minus 4 stopni C.

Błoto pośniegowe na drogach

Z ostatniego komunikatu oddziału GDDKiA w Zielonej Górze wynika, że wszystkie trasy krajowe są przejezdne. Większość z nich ma nawierzchnie czarne i mokre. Błoto pośniegowe utrudnia jazdę na drogach nr 18 i 12 w rejonie Żar i Żagania oraz trasie nr 27.

Trudniejsze warunki jazdy panują na drogach wojewódzkich. W centralnej i południowej części województwa trasy pokrywa cienka warstwa zjeżdżonego śniegu, a na niektórych leży błoto pośniegowe.

d1bycw2

Woj. podlaskie

Od rana w części woj. podlaskiego pada mokry śnieg, ale opady będą przechodziły później w śnieg z deszczem a nawet marznący deszcz lub mżawkę. Będzie to powodowało gołoledź, bo temperatura waha się od kilku stopni mrozu do plus 1-2 stopni Celsjusza.

Meteorolodzy przewidują, że takie warunki atmosferyczne utrzymają się do północy.

Według dyżurnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trasy krajowe są przejezdne, rano były czarne i mokre. Policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zdarzeń.

Sprawdź aktualną prognozę w serwisie: Pogoda

d1bycw2

Podziel się opinią

Share

d1bycw2

d1bycw2