Trwa ładowanie...
15-06-2016 11:52

Co kolor auta mówi o jego właścicielu?

Co kolor auta mówi o jego właścicielu?Źródło: zdjęcie producenta
d6zkdwb
d6zkdwb

Kobiety, które wolą czarne samochody są sprytne i skoncentrowane na osiągnięciu wyznaczonego celu, a mężczyźni jeżdżący niebieskimi autami są uczuciowi i emocjonalni. Do takich wniosków doszli naukowcy, którzy przeprowadzili badania nad relacją między wyborem koloru nadwozia, a indywidualnymi cechami charakteru.

- Kolor samochodu może dużo powiedzieć o kierowcy, ale zwykle trzeba w tym przypadku odróżnić kobiety od mężczyzn. Sytuacja uległa zmianie, gdy zapytaliśmy ankietowanych o kolor czarny i czerwony. Niezależnie od płci, kolory te przemawiają do osób, które ekscytują się ryzykownymi przedsięwzięciami dającymi zastrzyk adrenaliny - powiedziała Wendy Lord, konsultantka ds. testów psychometrycznych i psycholog.

Jej zespół przebadał w Wielkiej Brytanii ponad 200 osób w wieku 25 - 65 lat. Ustalono, że srebrne samochody są często wybierane przez mężczyzn, którzy w stresujących sytuacjach potrafią zachować spokój. Z kolei panowie, którzy wolą auta w kolorze niebieskim, mają raczej konserwatywne podejście do życia i więcej uwagi przywiązują do uczuć, niż do faktów. Panie wybierające niebieskie auta szukają harmonii w związkach i nie chcą wchodzić w konflikty, ale charakteryzuje je wzmocniona siła woli.

Badacze dowiedzieli się również, że kobiety lubiące czarne nadwozia szybko wpadają w rozdrażnienie, jeśli coś nie idzie po ich myśli. Jeżdżący takimi samymi samochodami mężczyźni uważają się za niezorganizowanych, często nie potrafiących skupić swojej uwagi i zależnych od innych osób w kwestii realizowania różnych projektów.

- Różnice między tym, co dany kolor samochodu mówi o osobowości kobiety i mężczyzny tłumaczą fakt, iż pary, które mają pozornie odmienne charaktery potrafią wspólnie wybrać idealny kolor auta - zaznaczyła Lord, która swoje badania przeprowadziła na zlecenie Forda.

d6zkdwb

Źródło: Ford

ll/moto.wp.pl

d6zkdwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6zkdwb
Więcej tematów