Trwa ładowanie...
d2bw3kq

Citroën Traction Avant świętuje w tym roku swoje 80. urodziny

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Citroën Traction Avant świętuje w tym roku swoje 80. urodziny
(Materiały prasowe)
d2bw3kq

18 kwietnia 1934 roku Citroën zaprezentował prasie model „7A”, samochód, który wstrząsnął ówczesnym rynkiem motoryzacyjnym za sprawą zastosowanych w nim wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych, w tym napędu na oś przednią, który spowodował, że bardzo szybko zaczęto nazywać go Traction Avant (z fr. napęd na przednie koła).

80 lat później nowatorski charakter Traction Avant nadal budzi zachwyt pasjonatów motoryzacji. Z okazji okrągłych urodzin, w ciągu całego roku odbywać się będą imprezy i wydarzenia organizowane przez Citroën Heritage, podmiot odpowiedzialny za dziedzictwo historyczne marki. Pozwolą one poznać lub na nowo odkryć ten kultowy samochód.

Tegorocznej edycji paryskich targów pojazdów zabytkowych Retromobile 2014 ton nadawał obecny na stoisku Citroëna klub La Traction universelle, który podczas imprezy wystawił dwa modele Traction Avant 11 Familiale z 1937 i 1957 roku.

d2bw3kq

Od marca do końca czerwca w salonie przy Polach Elizejskich można obejrzeć wystawę „My Citroën Aventure”, którą uświetni wyjątkowa wersja tego modelu - Traction Avant Sans Frontières 11BL z 1955 roku. Samochód należy do organizacji Traction Sans Frontières, która przemierza świat na pokładach Traction Avant, biorąc udział w rajdach samochodów historycznych, wystawach, a nawet akcjach humanitarnych.

Felgi aluminiowe w obniżonych cenach. Darmowa dostawa. Kliknij i sprawdź oferty!

d2bw3kq

Podziel się opinią

Share
d2bw3kq
d2bw3kq
Więcej tematów