Trwa ładowanie...
d1u6y09

Chiny wjeżdżają w bolidzie F1 w nowy wymiar

d1u6y09
d1u6y09

Robert Kubica weźmie w weekend udział w największym wydarzeniu sportowym w Chinach do czasu igrzysk w Pekinie w 2008 r – pisze Gazeta Wyborcza.

Tor wyścigowy F1 w Szanghaju wybudowano w ciągu 18 miesięcy - uroczyste otwarcie nastąpiło w czerwcu 2004 r., debiutancki wyścig odbył się trzy miesiące później. Koszt budowy samego toru wyniósł 325 mln dol., ale łącznie z zapleczem i rozwiązaniami logistycznymi Chińczycy zapłacili - według różnych szacunków - nawet ponad 600 mln!

(...) Tor wyścigowy to dla Chin największa obok igrzysk w Pekinie w 2008 r. sportowa inwestycja w ostatnich latach. - Koszt był ogromny, ale zysk, jaki przyniesie miastu, jest nie do ocenienia - twierdzi Chen Xiyao, dyrektor ośrodka badań nad sportami motorowymi w Szanghaju.

Grand Prix F1 wraz z dynamicznie rozwijającym się, 18-milionowym miastem mają być odskocznią dla całego chińskiego biznesu. - Formuła 1 daje chińskim firmom możliwość zaprezentowania się na całym świecie. Z drugiej strony Chiny oferują firmom zaangażowanym w F1 promocję na wielkim rynku azjatyckim - podkreślił Michael Payne, specjalny doradca szefa F1 Berniego Ecclestone'a, niegdyś członek MKOl odpowiedzialny za marketing i transmisje.

d1u6y09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6y09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj