Trwa ładowanie...
ycipk-3jucvl

Chińskie auta dalej niskiej jakości. Ostatnie testy przerażają

Producenci z Państwa Środka z nadzieją spoglądają na rynek europejski, lecz jakość oferowanych przez nich produktów pozostawia sporo do życzenia. Potwierdzają to testy Chery Tiggo 2.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złamany pedał w Chery Tiggo 2
Złamany pedał w Chery Tiggo 2 (Youtube.com, Fot: YouTube)
ycipk-3jucvl

Chery to jedna z większych chińskich marek szykujących się do ekspansji w Europie. Na razie jednak stara się ona walczyć o udział na rosyjskim rynku modelem Tiggo 2. To przedstawiciel popularnego segmentu kompaktowych crossoverów z silnikiem o pojemności 1,5 l i mocą 106 KM przekazywanych przez manualną, pięciostopniową przekładnię.

Takie właśnie auto trafiło do youtubera zajmującego się ocenianiem samochodów. Podczas zwykłego testu przyspieszenia doszło jednak do naprawdę nieoczekiwanej rzeczy. Jak się okazuje,* gwałtowne wciśnięcie pedału gazu może spowodować... jego złamanie!*

ycipk-3jucvl

Autorowi nagrania nie udało się nawet wrzucić drugiego biegu. Plastikowy element nie wyglądał solidnie i pozostaje mieć nadzieję, że pedał hamulca okaże się przynajmniej nieco bardziej odporny na reakcję kierowców.

Chińscy producenci planują rychłe rozpoczęcie sprzedaży swoich samochodów w Europie. Na salonie samochodowym we Frankfurcie to właśnie Chery pokazało swojego SUV-a o nazwie Exceed TX stworzonego z myślą o Starym Kontynencie. Niestety, jeśli jakość pojazdów się nie zmieni, mogą one mieć nawet problem z uzyskaniem niezbędnej homologacji.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jucvl

ycipk-3jucvl
ycipk-3jucvl