Trwa ładowanie...
d25l3ge

Čezeta na sprzedaż. Czeski producent jednośladów szuka wsparcia

Čezeta to kawał motoryzacyjnej historii. Firmie założonej w latach 50. XX wieku zawdzięczamy kultowy skuter 501, który w 2018 roku doczekał się swojej elektrycznej odmiany. Niestety, biznes nie idzie tak, jak powinien.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Čezeta została wystawiona na sprzedaż
Čezeta została wystawiona na sprzedaż (Materiały prasowe)
d25l3ge

Čezeta to czeski producent jednośladów charakteryzujących się niepowtarzalną i ponadczasową prezencją, która budzi uznanie klientów - począwszy od lat 50. XX wieku. Model 501 okazał się największym sukcesem marki. Jednoślad sprzedawany na całym świecie, a szczególnie popularny na Kubie i w Wietnamie, znalazł ponad 120 tys. odbiorców.

Niestety, jego współczesna reinkarnacja - oznaczana jako 506 i wykorzystująca napęd elektryczny - nie cieszy się równie imponującym wzięciem. Do tego stopnia, że firma, aby przetrwać, musi poszukać finansowego wsparcia nowego inwestora. Mówiąc prościej - Čezeta została wystawiona na sprzedaż.

Cena nie jest powszechnie znana. Wiele zależy bowiem od konkretnego inwestora oraz liczby udziałów, na które się on zdecyduje. Szef marki, Neil Eamonn Smith w oficjalnym komunikacie prasowym przyznał, że jest dumny z przywrócenia do życia czeskiego przemysłu motocyklowego, a przy tym świadomy, że bez finansowego wsparcia biznes nie przetrwa. Dlatego zdecydował się na jego sprzedaż.

Pozostaje mieć nadzieję, że Čezeta trafi we właściwe ręce i doczeka się kontynuacji swojej współczesnej, elektrycznej historii. Trzymamy kciuki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25l3ge

Podziel się opinią

Share
d25l3ge
d25l3ge
Więcej tematów