Trwa ładowanie...
d44xxwn
Cena polisy OC zależy również od tego, jaki się ma zawód

Cena polisy OC zależy również od tego, jaki się ma zawód

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że cena ubezpieczenia zależy od wieku i wartości samochodu, od tego, ile lat ma kierowca i gdzie mieszka, ale oprócz tego brane są pod uwagę też inne rzeczy. Jedną z nich jest wykonywany zawód i potrafi on zwiększyć cenę polisy nawet o kilkaset złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d44xxwn

Kto płaci najwięcej za ubezpieczenie? Zdecydowanie są to studenci i uczniowie (średnio 1160 zł), choć w ich przypadku jest to spowodowane też niskim wiekiem i małym doświadczeniem za kierownicą. Zdecydowanie poniżej średniej plasują się też sportowcy (907 zł), choć i w ich przypadku często mamy do czynienia z młodymi osobami. Na kolejnych miejscach znaleźli się pracownicy branży IT (732 zł), działu obsługi klienta (686 zł) i przedstawiciele handlowi (660 zł).

Najmniej natomiast płacą rolnicy (średnio 473 zł), choć również w ich przypadku duże znaczenie ma inny czynnik, czyli fakt zamieszkania na prowincji, gdzie składka ubezpieczeniowa jest niższa niż w dużych miastach. Tego argumentu nie ma już w przypadku pracowników administracji publicznej. Urzędnicy średnio płacą 516 zł. Zaledwie dwa złote więcej uiscić muszą osoby zatrudnione w służbach mundurowych. Statystycznie spokojnymi i jeżdżącymi bezpiecznie kierowcami są również pracownicy służby zdrowia (560 zł). Co zrozumiałe, ubezpieczyciele przychylnie patrzą na zawodowych kierowców (569 zł), którzy posiadają duże doświadczenie za kierownicą.

źródło: TVN Turbo

d44xxwn

Podziel się opinią

Share

d44xxwn

d44xxwn