Trwa ładowanie...

Cena polisy OC zależy również od tego, jaki się ma zawód

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że cena ubezpieczenia zależy od wieku i wartości samochodu, od tego, ile lat ma kierowca i gdzie mieszka, ale oprócz tego brane są pod uwagę też inne rzeczy. Jedną z nich jest wykonywany zawód i potrafi on zwiększyć cenę polisy nawet o kilkaset złotych.

d1to4h4
d1to4h4

Kto płaci najwięcej za ubezpieczenie? Zdecydowanie są to studenci i uczniowie (średnio 1160 zł), choć w ich przypadku jest to spowodowane też niskim wiekiem i małym doświadczeniem za kierownicą. Zdecydowanie poniżej średniej plasują się też sportowcy (907 zł), choć i w ich przypadku często mamy do czynienia z młodymi osobami. Na kolejnych miejscach znaleźli się pracownicy branży IT (732 zł), działu obsługi klienta (686 zł) i przedstawiciele handlowi (660 zł).

Najmniej natomiast płacą rolnicy (średnio 473 zł), choć również w ich przypadku duże znaczenie ma inny czynnik, czyli fakt zamieszkania na prowincji, gdzie składka ubezpieczeniowa jest niższa niż w dużych miastach. Tego argumentu nie ma już w przypadku pracowników administracji publicznej. Urzędnicy średnio płacą 516 zł. Zaledwie dwa złote więcej uiscić muszą osoby zatrudnione w służbach mundurowych. Statystycznie spokojnymi i jeżdżącymi bezpiecznie kierowcami są również pracownicy służby zdrowia (560 zł). Co zrozumiałe, ubezpieczyciele przychylnie patrzą na zawodowych kierowców (569 zł), którzy posiadają duże doświadczenie za kierownicą.

źródło: TVN Turbo

d1to4h4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1to4h4
Więcej tematów