Trwa ładowanie...

Budowa S3 zakończy się w 2023 roku

Budowa S3 po stronie polskiej i D11 po stronie czeskiej to zadania priorytetowe obu rządów – powiedział w Jaworze w woj. dolnośląskim minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Budowa S3 zakończy się w 2023 rokuŹródło: PAP, fot: Tomasz Wojtasik
d2w8y8e
d2w8y8e

Adamczyk spotkał się w Dworze Królowej nad Łabą z ministrem transportu Czech Danem Toką. Podczas spotkania ministrowie podpisali oświadczanie ws. dalszego wzmacniania potencjału infrastruktury transportowej na pograniczu obu państw. - To dokument, w którym definiujemy budowę S3 po stronie polskiej i budowę autostrady D11 po stronie czeskiej jako priorytetowe zdanie obu rządów - powiedział Adamczyk.

Minister przypomniał, że droga ekspresowa S3 będzie gotowa do granicy z Czechami do 2023 r.
- Budowa czeskiej D11, która połączy się z naszą S3, rozpocznie się w 2017 r. i powinna zakończyć się w 2024 lub 2025 r. - powiedział Adamczyk.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe na ostatni odcinek trasy ekspresowej S3, łączący Bolków z granicą z Czechami w Lubawce. Budowa 31 kilometrów trasy S3 od węzła w Bolkowie do granicy Polski w Lubawce będzie kosztować 3,2 mld zł. Na tym odcinku powstaną 62 obiekty inżynieryjne - m.in. mosty, wiadukty i przejścia dla zwierząt. Planowane są trzy węzły drogowe oraz dwa tunele o długości ok. 2300 m i ok. 320 m.

Na Dolnym Śląsku obecnie budowany jest fragment trasy S3, łączący Nową Sól (Lubuskie) z Bolkowem. Całość tej inwestycji ma kosztować ponad 3 mld zł, a odcinek powinien być przejezdny w 2018 r.

d2w8y8e

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami.

Za trzy miesiące do realizacji ma zostać przekazany ostatni odcinek S3 na północy kraju. Chodzi o 35-kilometrowy fragment łączący Troszyn ze Świnoujściem.

d2w8y8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w8y8e
Więcej tematów