ycipk-653ut6

Brelok, który warto mieć. Pomoc w razie wypadku

Niezbędnik, który przyda się podczas kolizji, kosztuje kilkadziesiąt złotych i jest nieco większy niż pudełko zapałek. Z powodzeniem zmieścisz go w kieszeni razem z kluczami, a w razie wypadku zawsze będzie tam, gdzie powinien być – przy stacyjce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej
Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej (Youtube.com)
ycipk-653ut6

Uwaga na pasy bezpieczeństwa

Multitool samochodowy to sprzęt, który zastępuje różne nieporęczne narzędzia potrzebne do wyswobodzenia się z auta podczas wypadku. Wyposażono go między innymi w praktyczne ostrze do cięcia pasów bezpieczeństwa. Podczas kolizji mechanizm blokujący pasów może się bowiem zaciąć, a to skutecznie unieruchomi cię w środku.

ycipk-653ut6

Wtedy masz dwie opcje – czekać na pomoc lub wziąć sprawy we własne ręce. W tym drugim wypadku wystarczy wyszarpnąć brelok ze stacyjki i użyć ukrytego w nim praktycznego ostrza. Szczelina jest na tyle cienka, że nie pokaleczysz się, a jednocześnie z łatwością wciśniesz do niej brzeg pasów. Nie musisz mozolnie przesuwać nożyka do przodu i do tyłu, nożyk jest tak ostry, że poradzi sobie z pasami za jednym przeciągnięciem. Jeśli natomiast nie masz nożyka, najprościej będzie odsunąć fotel maksymalnie do tyłu, odchylić oparcie, a następnie wysunąć się z pasów. Takie rozwiązanie nie zawsze jest jednak możliwe. Wówczas pozostanie nam tylko czekać na pomoc.

Szklana pułapka

Pasy to tylko jeden z problemów. Dla wielu kierowców większym wyzwaniem jest wydostanie się z samego auta. Gdy w wyniku uderzenia drzwi będą na tyle uszkodzone, że nie będzie można ich otworzyć, jedyną opcją pozostaje wyjście przez szybę. Te przeważnie tłuką się w wyniku uderzenia, jeśli jednak tak się nie stanie, warto mieć przy sobie narzędzie, które pozwoli sprawnie ją zbić.

Nóż do cięcia pasów może się przydać Youtube.com
Podziel się
ycipk-653ut6

Brelok z wbudowanym zbijakiem to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Nie musisz wyprowadzać ciosu jak w przypadku tradycyjnych punktaków czy innych przedmiotów nieprzystosowanych do zbijania szkła. Wystarczy mocno docisnąć go do szyby, a urządzenie zamieni siłę docisku w uderzenie, które poradzi sobie z hartowanym szkłem.

Takie użycie zbijaka sprawia, że zranienie się jest praktycznie niemożliwe. Dłoń pod wpływem impetu nie wypadnie na zewnątrz, a w związku z tym opadające kawałki szkła jej nie poranią. Mimo tego warto zastosować środki ostrożności i owinąć dłoń kawałkiem materiału, na przykład kurtką czy bluzą. W dodatku nawet podczas dachowania, gdy wszystkie przedmioty w samochodzie zmieniają swoje położenie, brelok będzie zawsze pod ręką.

Użyj nie tylko w razie wypadku

ycipk-653ut6

Oczywiście brelok przyda się nie tylko podczas kolizji. Narzędzia takie jak miernik ciśnienia opon czy stanu zużycia bieżnika to gadżety, których warto używać, jeszcze zanim wsiądziesz za kółko. Pierwszy z nich wystarczy docisnąć do wentyla, a na wyświetlaczu pojawi się odpowiednia liczba, drugi należy przytknąć do bruzd w oponie i porównać wynik ze skalą. Cały proces zajmuje kilka sekund, a może zaoszczędzić ci przykrości podczas jazdy.

Dołączona do breloczka latarka i sygnał alarmowy pomogą określić swoją pozycję po zachodzie słońca, na przykład gdy musisz rozstawić trójkąt ostrzegawczy na ruchliwej, nieoświetlonej drodze. Dodatkowo może pomóc ci w drobnych pracach związanych z autem, na przykład wymianie bezpieczników i żarówek czy uzupełnianiu poziomu płynów.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-653ut6

ycipk-653ut6
ycipk-653ut6