Trwa ładowanie...
dz06f2t

Brał pieniądze za fikcyjne przeglądy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brał pieniądze za fikcyjne przeglądy
(PAP/Adam Ciereszko)
dz06f2t

10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom. Pierwszy z nich, diagnosta na stacji kontroli pojazdów w Szczytnie miał pobierać pieniądze za nieprzeprowadzone badania techniczne ciągników. Pozostali zostali zatrzymani za wręczenie kwoty za fikcyjny przegląd.

Policjanci w Wydziału Kryminalnego w Szczytnie pracowali nad sprawą wręczania korzyści majątkowych w zamian za zamieszczanie adnotacji w dowodach rejestracyjnych, pomimo tego, że na miejscu badania nie było tych pojazdów i nie został sprawdzony ich stan techniczny.

Policjanci w trakcie zbierania materiału dowodowego ustalili, że na jednej ze stacji diagnostycznych w Szczytnie, zatrudniony tam 54-letni diagnosta otrzymywał pieniądze za takie właśnie badania. Kryminalni ustalili dwóch mężczyzn w wieku 34 i 28 lat, którzy wręczyli temu pracownikowi pieniądze za przegląd techniczny ciągników.

Prokurator postanowił o oddaniu tych mężczyzn pod dozór Policji i zastosował poręczenia majątkowe. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

dz06f2t

Podziel się opinią

Share

dz06f2t

dz06f2t