Trwa ładowanie...
ycipk-10apge

Boimy się autonomicznych aut? Zaskakujące wyniki badań

Z badań przeprowadzonych przez firmę Gardner wynika, że ponad połowa osób nie chce autonomicznych samochodów. Respondenci mieli pewne zastrzeżenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autonomiczne pojazdy coraz bliżej. Nowe wyniki badań
Autonomiczne pojazdy coraz bliżej. Nowe wyniki badań (Fot. Mercedes)
ycipk-10apge

Autonomiczne auta nadchodzą. Nikt już nie ma wątpliwości, że w przyszłości samochody nie będą potrzebować kierowców. Jednak na razie wciąż jesteśmy potrzebni. Ostatnio przedsiębiorstwo Gartner przeprowadziło przepytano ok. 1500 osób w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, czy byłyby zadowolone z jazdy w pełni autonomicznym pojazdem. Odpowiedzi nie są wcale takie oczywiste.

55 proc. respondentów stwierdziło, że nie zamierza jeździć w pełni autonomicznym autem. Co ciekawe, ponad 70 proc. odpowiedziało, że byłoby zadowolone z jazdy autem, w którym systemy wspomagające przejęłyby kontrolę tylko w krytycznych sytuacjach drogowych. Te badania pokazują, że wciąż mamy wiele zastrzeżeń do autonomicznych aut i to my chcemy mieć nad nimi panowanie. Nie ufamy komputerom na drodze.

East News
Podziel się
ycipk-10apge

Nie trudno się dziwić, elektronika bywa zawodna. Musimy zmierzyć się z problemem i odpowiedzieć na ważne pytanie: kto będzie ponosił odpowiedzialność za wypadki, spowodowane przez auta bez kierowców?

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10apge

ycipk-10apge
ycipk-10apge