Trwa ładowanie...
d1j6h9a

BMW X7 - nowy konkurent dla Mercedesa GLS. Robi wrażenie

BMW pokazał pierwsze zdjęcia swoje największego SUV-a. Model X7 zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas zbliżających się targów we Frankfurcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BMW X7 iPerformance Concept
BMW X7 iPerformance Concept (Fot. BMW)
d1j6h9a

BMW brakowało takiego samochodu. Model X6 był luksusowy, ale trudno go porównać z potężnym Mercedesem GLS, czy Audi Q7. Teraz niemiecka marka przygotowała nowy model, który będzie w stanie konkurować z najgroźniejszymi rywalami. X7 iPerfomance to na razie koncept, ale nikt nie ma wątpliwości, że ten model wejdzie do produkcji. Pierwsze zdjęcia już wyciekły do sieci.

Trudno pomylić go z mniejszymi braćmi bawarskiej marki. Stylistycznie nawiązuje do flagowego BMW serii 7. W oczy od razu rzuca się charakterystyczny przedni grill z wielkimi "nerkami" i wąskie światła wykonane w technologii LED. Widok takiego BMW w lusterku wstecznym skutecznie przekona kierowców do zmiany pasa ruchu.. Dodatkiem, który raczej nie trafi do modelu seryjnego, są klamki, które wysuwają się elektrycznie.

BMW X7 iPerformance Concept Fot. BMW
BMW X7 iPerformance Concept

Przejdźmy do wnętrza. W porównaniu z odważnie narysowanym nadwoziem, jest wyjątkowo klasyczne. A przypominamy, że to na razie koncept. Kształt deski rozdzielczej przypomina aktualnie produkowane BMW. Mamy klasyczny ekran dotykowy oraz wirtualny kokpit. Pomiędzy fotelami dotykowy panel obsługujący m.in. nawigację. Produkcyjna wersja będzie oferowana w wersji 7-osobowej, ale na jednym ze zdjęć widać także konfigurację 2+2 do przewozu osób w bardziej komfortowych warunkach. Wystarczy zmienić kierownicę i lusterka, by zapomnieć we wnętrzu o tym, że siedzimy w aucie koncepcyjnym.

d1j6h9a

BMW X7 będzie produkowane w Stanach Zjednoczonych. Nie znamy jeszcze szczegółowych danych technicznych. Przypuszczamy, że pojawią się w ofercie 4-cylindrowe odmiany, ale nie powinno zabraknąć mocnych wersji, również z silnikiem V12. Dla osób pokonujących większą liczbę kilometrów, producent na pewno przewidział jednostki wysokoprężne. Najprawdopodobniej pojawi się też wersja hybrydowa. W standardzie znajdzie się automatyczna skrzynia biegów oraz napęd na cztery koła.

BMW X7 iPerformance Concept - wnętrze Fot. BMW
BMW X7 iPerformance Concept - wnętrze

Nowe BMW zostanie oficjalnie zaprezentowane na nadchodzących targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a