Trwa ładowanie...

BMW, Toyota, Opel? Który naprawdę jest najlepszy?

BMW, Toyota, Opel? Który naprawdę jest najlepszy?Źródło: PAP/Tomasz Wojtasik
d4chpks
d4chpks

Wybierając dla siebie auto, które ma zapewnić bezproblemową eksploatację posługujemy się nie tylko stereotypami, ale też rankingami usterkowości. Problem w tym, że w każdym jest inny zwycięzca.

Niezawodność aut to temat, który interesuje nie tylko właścicieli nowych samochodów, ale też tych, którzy zamierzają kupić używane. Podczas lektury rankingów najmniej psujących się samochodów, publikowanych przez różne organizacje można jednak wpaść w konsternację - ich wyniki się nie pokrywają. Do najbardziej znaczących w Europie rankingów należą te opracowywane przez TUV i Dekrę. Pierwszy z nich, opublikowany jeszcze końcem 2011 roku, nie pozostawiał wątpliwości: najlepsze są samochody z Azji. Na liście TUV czołowe pozycje we wszystkich kategoriach zajmowały samochody Toyoty: Prius, Corolla oraz RAV4. Japoński producent otrzymał "Złotą Nagrodę TUV" i w ten sposób strząsa z siebie odium nie do końca solidnej firmy. Powstało ono w związku z akcjami serwisowymi w 2010 i 2011 roku, kiedy do naprawy musiało pojechać prawie 2 mln samochodów.

Jeśli jednak spojrzymy na
opublikowany w styczniu 2012 roku raport usterkowości Dekry, zauważymy, że królują w nim całkiem inne marki. Niemiecka organizacja chwali w tym roku Opla, Forda, Volkswagena, Mercedesa i Audi. Jedynym azjatyckim zwycięzcą w kategorii aut z przebiegiem do 50 tys. km., na którą Dekra kładzie największy nacisk, jest Mazda. Podobne, dobre zdanie na temat niemieckich samochodów ma GTU, czyli Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru Technicznego. W tym roku wyróżniło ono tytułem Quality Trophy markę BMW. Nagroda jest "dowodem uznania dla wysokiej jakości i niezawodności" tych aut.

Równie niemiecki, jak GTU, tygodnik Auto Bild również pokusił się o przedstawienie panteonu najmniej kłopotliwych samochodów. Według tego pisma, najbardziej solidnym producentem samochodów w roku 2012 okazał się koreański Hyundai. Na drugiej pozycji - z identycznym wynikiem - również znaleźli się reprezentanci Azji: Honda, Mazda i Toyota. Dalej sklasyfikowani zostali: Skoda, Audi, BMW i Mercedes.

WP:

tb/mw/mw

d4chpks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4chpks
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj