Trwa ładowanie...
d3b3pqq
d3b3pqq
Wiadomości

BMW serii 1 Cabrio w całej okazałości

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3b3pqq

Nowe BMW serii 1 Cabrio łączy sportową elegancję z niezwykłą zwinnością spotykaną wyłącznie w pojazdach klasy kompaktowej z napędem na oś tylną. Model dostępny jest w różnych wersjach z pięcioma dynamicznymi i wydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Nowe kryteria sportowej radości z jazdy ustanawia przede wszystkim najwyższy model serii - 135i Cabrio - o mocy 225 kW/306 KM. Pojazd otrzymuje sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3 litrów z układem Twin Turbo i bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz rozpoznawalny, lekko zmodyfikowany pakiet aerodynamiczny M. Gamę silników tworzy jednostka sześciocylindrowa z BMW 125i Cabrio rozwijająca moc 160 kW/218 KM, dwa całkowicie nowe silniki czterocylindrowe z układem bezpośredniego wtrysku benzyny i mocą 125 kW/170 KM w BMW 120i Cabrio oraz 105 kW/143 KM w BMW 118i Cabrio, jak również czterocylindrowy silnik wysokoprężny nowej generacji z mocą rzędu 130 kW/177 KM, montowany w BMW 120d Cabrio.

BMW Serii 1 Cabrio to samochód czteroosobowy, którego miękki dach otwiera się elektrohydraulicznie w przeciągu 22 sekund. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można tego dokonać również w trakcie jazdy przy niskich prędkościach. Jest to pierwszy kabriolet klasy kompaktowej, który oferuje typowe dla BMW wrażenia jezdne. Jednocześnie pojazd interpretuje typowe dla BMW wartości w młodzieńczy i estetyczny sposób. Wygląd BMW Serii 1 Cabrio jest odzwierciedleniem nowoczesnej elegancji. Samochód cechuje się smukłą sylwetką, niską linią boczną i dynamicznie wyprofilowaną krzywizną miękkiego dachu. Kierowca i wszyscy pasażerowie mogą cieszyć się otwartą przestrzenią stworzoną przez typową dla kabrioletu BMW płaską linię górną. Dzięki tej linii doznania z jazdy z otwartym dachem są jeszcze bardziej intensywne niż w innych kabrioletach klasy kompaktowej.

Widok tylnej części BMW Serii 1 Cabrio zależy w dużej mierze od efektu wizualnego tworzonego przez miękki dach. Pełny efekt widoczny jest przy otwartym dachu podkreślającym poziome linie pojazdu. Ponieważ dach chowa się całkowicie w bagażniku, tył BMW Serii 1 Cabrio wydaje się wyjątkowo płaski, sportowy i elegancki. Przy rozłożonym dachu wzrok kieruje się na szerokie kontury pojazdu.

d3b3pqq

Pokrywę bagażnika charakteryzuje dyskretna górna krawędź z wyrazistym trzecim światłem stop. Ten element aerodynamiczny, będący częścią koncepcji stylistycznej, podkreśla krótki tył i stanowi dodatkowe wsparcie tylnego napędu przy większych prędkościach. Zwarte krawędzie poziome w środkowej i dolnej części tyłu kontrastują z zakrzywioną w górę krawędzią górną.

Tylne lampy w kształcie litery L obejmują światła cofania i kierunkowskazy w formie znanych białych pasów. Światłowody wbudowane w światła tylne oferują równomierne światło dzięki zastosowaniu diod świetlnych. Taka konfiguracja pozwala na rozpoznanie BMW Serii 1 Cabrio jako typowego BMW także nocą.

Źródła: Samar, BMW Polska

d3b3pqq

Podziel się opinią

Share
d3b3pqq
d3b3pqq