Trwa ładowanie...
ycipk-2hc5od

Blisko połowa polskich kierowców korzysta z telefonu podczas jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blisko połowa polskich kierowców korzysta z telefonu podczas jazdy
(Materiały prasowe)
ycipk-2hc5od

*Rozmawiamy, piszemy SMS-y, a nawet prowadzimy bogate życie na portalach społecznościowych. Wszystko podczas jazdy samochodem. Z najnowszych badań wynika, że blisko połowa kierowców w Polsce korzysta z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta. *

Mniej niż jedna czwarta kierowców używa samochodowych zestawów głośnomówiących. Właśnie do tych, którzy nie stosują się do tego obowiązku skierowana jest nowa kampania społeczna "Nie (przy)dzwoń za kierownicą".

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * - Jak pokazują badania, kierowcy nie tylko rozmawiają lub esemesują za kierownicą - mówi Emil Żak, organizator akcji. - Najczęściej są to rozmowy telefoniczne, ale też czytanie e-maili, korzystanie z portali społecznościowych czy przeglądanie stron internetowych. To totalny brak świadomości.

ycipk-2hc5od

- Zmotoryzowani wciąż niewiele wiedzą, jak niebezpieczne jest używanie telefonów w aucie - mówi doktor Stanisław Szymanik ze Szpitala Świętego Rafała w Krakowie. Tymczasem kierowca podczas korzystania z telefonu podczas jazdy zachowuje się podobnie jak po alkoholu, ma ograniczone postrzeganie i wydłużony czas reakcji, co może prowadzić do wypadku.

Kevin Aiston jako zawodowy strażak nieraz widział na drodze ofiary wypadków spowodowanych przez kierowców z komórkami w dłoniach. Wspomina zdarzenie, w którym zginęła czteroosobowa rodzina i kierowca drugiego samochodu, który pisał SMS do żony o treści: "Kochanie, zaraz będę". Nie zdążył go wysłać, bo zjechał na przeciwległy pas jezdni i zginął na miejscu.

W Polsce karane jest używanie telefonu w samochodzie przy jednoczesnym trzymaniu go w ręce.

ll, moto.wp.pl

ycipk-2hc5od
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2hc5od

ycipk-2hc5od
ycipk-2hc5od