Trwa ładowanie...
d28y0rr

Bijąca Rekord Guinessa Honda Civic Tourer odwiedziła Polskę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bijąca Rekord Guinessa Honda Civic Tourer odwiedziła Polskę
(Materiały prasowe)
d28y0rr

Honda Civic Tourer podejmująca próbę bicia Rekordu Guinessa odwiedziła Polskę. Samochód przemierza 13 000 km przez całą Europę z zamiarem ustanowienia nowego rekordu w zakresie niskiego zużycia paliwa.

Pojazd napędza silnik 1,6 litra i-DTEC, zaś próba ma pokazać jego ekonomikę w rzeczywistych warunkach drogowych. Wyprawa wiedzie przez 24 państwa Unii Europejskiej. W dziewiątym dniu podróży samochód wjechał do Polski przez przejście graniczne Budzisko-Kalwarija. Odwiedził on takie miasta jak Augustów, Łomżę, Ostrów Mazowiecką, Warszawę, Piotrków Trybunalski i Częstochowę.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Civicem Tourer jadą Fergal McGarth i Julian Warren, pracujący od ok. 18 lat w dziale badawczo-rozwojowym Hondy przy fabryce w brytyjskim Swindon. Panowie wyruszyli z Aalst w Belgii 1 czerwca 2015 r. w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jadąc w stronę Holandii i Niemiec, aby 25 czerwca, po pokonaniu łącznie 13 614 km, powrócić do miejsca startu.

d28y0rr

Zgodnie z wytycznymi Księgi Rekordów Guinessa, podczas próby bicia rekordu w samochodzie przez całą podróż muszą znajdować się obaj kierowcy. Każdy z nich pokonuje codziennie ok. 592 km w 7,5 godziny. Auto wyposażono w urządzenie lokalizacyjne, które dokładnie prześledzi trasę przejazdu, czas podróży i pokonany dystans. Załoga ponadto musi zgromadzić w każdym z 24 państw określone dowody, jak np. odpowiedni zapis w dzienniku pokładowym, nagranie video, zdjęcia oraz podpisy niezależnych świadków.

Jeśli próba zakończy się sukcesem, to nowy rekord będzie obowiązywał wszystkie samochody osobowe, w tym hybrydy.

ll, moto.wp.pl

Honda Civic w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia >>

d28y0rr

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d28y0rr

d28y0rr
d28y0rr