ycipk-3agn7p

Bijąca Rekord Guinessa Honda Civic Tourer odwiedziła Polskę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bijąca Rekord Guinessa Honda Civic Tourer odwiedziła Polskę
(Materiały prasowe)
ycipk-3agn7p

Honda Civic Tourer podejmująca próbę bicia Rekordu Guinessa odwiedziła Polskę. Samochód przemierza 13 000 km przez całą Europę z zamiarem ustanowienia nowego rekordu w zakresie niskiego zużycia paliwa.

Pojazd napędza silnik 1,6 litra i-DTEC, zaś próba ma pokazać jego ekonomikę w rzeczywistych warunkach drogowych. Wyprawa wiedzie przez 24 państwa Unii Europejskiej. W dziewiątym dniu podróży samochód wjechał do Polski przez przejście graniczne Budzisko-Kalwarija. Odwiedził on takie miasta jak Augustów, Łomżę, Ostrów Mazowiecką, Warszawę, Piotrków Trybunalski i Częstochowę.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Civicem Tourer jadą Fergal McGarth i Julian Warren, pracujący od ok. 18 lat w dziale badawczo-rozwojowym Hondy przy fabryce w brytyjskim Swindon. Panowie wyruszyli z Aalst w Belgii 1 czerwca 2015 r. w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jadąc w stronę Holandii i Niemiec, aby 25 czerwca, po pokonaniu łącznie 13 614 km, powrócić do miejsca startu.

ycipk-3agn7p

Zgodnie z wytycznymi Księgi Rekordów Guinessa, podczas próby bicia rekordu w samochodzie przez całą podróż muszą znajdować się obaj kierowcy. Każdy z nich pokonuje codziennie ok. 592 km w 7,5 godziny. Auto wyposażono w urządzenie lokalizacyjne, które dokładnie prześledzi trasę przejazdu, czas podróży i pokonany dystans. Załoga ponadto musi zgromadzić w każdym z 24 państw określone dowody, jak np. odpowiedni zapis w dzienniku pokładowym, nagranie video, zdjęcia oraz podpisy niezależnych świadków.

Jeśli próba zakończy się sukcesem, to nowy rekord będzie obowiązywał wszystkie samochody osobowe, w tym hybrydy.

ll, moto.wp.pl

Honda Civic w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia >>

ycipk-3agn7p
Polub WP Moto
ycipk-3agn7p
ycipk-3agn7p