Trwa ładowanie...

B. minister transportu krytykuje ITD i rząd

B. minister transportu krytykuje ITD i rządŹródło: fotoradary.net.pl
d4fgnp8
d4fgnp8

Obecny rząd jest pierwszą ekipę polityczną, planującą wpływ do budżetu miliardowych kwot z tytułu funkcjonującego systemu fotoradarowego - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Jerzy Polaczek, poseł PiS, były minister transportu.

Dodał, że celowi temu służyć ma bezprecedensowe, 7,5-krotnie zwiększenie w 2012 r. budżetu Inspekcji Transportu Drogowego, z 20 do 150 mln zł.

Zwrócił uwagę na fakt wprowadzenia do polskiego prawa w 2010 r. takich rozwiązań, jak możliwość rejestrowania zdjęć pojazdów przez statki powietrzne, specjalnych warunków zatrudniania w inspekcji funkcjonariuszy służb czy też wprowadzenie do ruchu nieoznakowanych samochodów ITD wyposażonych w urządzenia fotoradarowe. Zdaniem posła, który powołuje się na ekspertów z dziedziny prawa, takie samochody działają nielegalnie, bez wyraźnego upoważnienia wynikającego z ustawy Prawo o ruchu drogowym dla tego typu pojazdów specjalnych.

Zdaniem posła Polaczka, specjalne warunki zatrudniania w inspekcji funkcjonariuszy służb mogą świadczyć o tym, że docelowo może dojść do włączenia Inspekcji Transportu Drogowego do MSW.

d4fgnp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fgnp8
Więcej tematów