Trwa ładowanie...
d28y0rr

Autobusy Solaris będą jeździć w Holandii

Polski Solaris odnosi kolejne sukcesy. 40 autobusów wyprodukowanych pod Poznaniem trafi do holenderskiego regionu Amstelland-Meerlanden. To pierwszy kontrakt Solarisa na tym rynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Materiały prasowe)
d28y0rr

Umowa została podpisana na 40 przegubowych autobusów Urbino 18, które zostały zamówione przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev spółka jest jedną z największych w Holandii zapewniających usługi z zakresu transportu publicznego.

Zamówione pojazdy to autobusy przegubowe, zaopatrzone w dobrze znaną, holenderską jednostkę napędową firmy DAF, spełniającą normy czystości spalin Euro 6. Nowe Solarisy Urbino 18 będą używane w holenderskim regionie Amstelland-Meerlanden, wewnątrz tak zwanego systemu transportu publicznego R-net.

– To, że zdobyliśmy zamówienie na hermetycznym rynku holenderskim, jest dla nas nadzwyczajnym i bardzo ważnym osiągnięciem. Możemy zapewnić pasażerów R-net i Connexxion, że dostarczymy pojazdy o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa – powiedział Zbigniew Palenica, Wiceprezes Solaris Bus & Coach SA odpowiedzialny za Sprzedaż i Pojazdy Szynowe.

d28y0rr

Działająca pod nazwą Solaris firma produkuje autobusy od 2001 roku i od tego czasu stała się prawdziwym hitem eksportowym naszego kraju. Polskie pojazdy jeżdżą już w 30 krajach na całym świecie, a wraz z Holandią i Luksemburgiem, który też niedawno podpisał umowę, liczba ta wzrośnie do 32. Jeszcze bardziej imponująco wygląda łączna liczba wyprodukowanych autobusów. Powstało ich już blisko 15 tys. i jeżdżą po ulicach ponad 600 miast świata.

Początkowo większość Solarisów trafiało na ulice polskich miast, ale w ostatnich latach eksport stanowił zdecydowaną większość sprzedanych pojazdów. Można je spotkać między innymi* w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na francuskiej wyspie Reunion* znajdującej się na Oceanie Indyjskim.

Solaris Bus & Couch nie tylko oferuje autobusy o napędzie tradycyjnym, ale pracuje również nad modelami elektrycznymi czy takimi, które posiadają ogniwa paliwowe zasilane wodorem. Właśnie ta innowacyjność ma zapewnić polskiej firmie dalsze sukcesy.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d28y0rr

d28y0rr
d28y0rr