Autobus elektryczny i wodorowy od Ursusa

Autobus elektryczny i wodorowy od Ursusa

Na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w podwarszawskim Nadarzynie firma Ursus Bus przedstawiła swój najnowszy autobus elektryczny. Pojazd dostępny jest w wersji 12-metrowej albo 10-metrowej. Na pokładzie zmieszczą się maksymalnie 72 osoby. Natomiast w Lublinie pokazano model zasilany wodorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Elektryczny autobus Ursus City Smile oferuje zasięg 140-150 km i posiada opcję szybkiego ładowania. Producent z Lublina ma już pierwsze zamówienie na ten model. Autobusy na prąd trafią na ulice Warszawy. Pierwsze egzemplarze zostaną przekazane 15 lipca 2017 r.

WP

To niejedyna nowość Ursusa. W Lublinie w obecności Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, zaprezentowano autobus elektryczno-wodorowy City Smile Fuel Cell Electric Bus. Model ten jest konstrukcją własną stworzoną we współpracy z podmiotami zagranicznymi i będzie produkowany w Lublinie.

Autobus napędzany jest elektrycznie, a prąd uzyskuje się w ogniwach paliwowych zasilanych wodorem składowanym w 8 butlach. Ich masa to 35 kg, a pojazd na jednym tankowaniu może pokonać ok. 450 km. Autobus pomieści minimum 75 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących.

– Pojazdy zasilane paliwem wodorowym to przyszłość w transporcie drogowym. Liczymy na spore zainteresowanie naszym autobusem elektryczno-wodorowym na rynkach zachodnioeuropejskich, na których tego typu środki transportu ze względów ekologicznych są coraz popularniejsze i kosztowo bardziej konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnymi pojazdami – powiedział podczas prezentacji Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus.

W zakładach w Lublinie firma jest w stanie wyprodukować obecnie ok. 100 autobusów rocznie. Ursus chce kontynuować rozwój w segmencie elektromobilności. Władze spółki chcą, by za 3-4 lata Ursus produkował kilkaset elektrycznych autobusów i trolejbusów rocznie.

WP

źródło: TVN Turbo, Ursus

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP