Trwa ładowanie...

Audi wyprodukowało tysiące samochodów z tym samym VIN-em. Nikt nie wie, o co chodzi

Audi miało wyprodukować i wyeksportować do Azji tysiące samochodów z tym samym numerem identyfikacyjnym. Tajemnicą jest, czemu takie miało służyć i czy identyczny VIN jest przypadkiem, czy może celowym działaniem.

Audi wyprodukowało tysiące samochodów z tym samym VIN-em. Nikt nie wie, o co chodziŹródło: Materiały prasowe
d324rk6
d324rk6

Prokuratura, badająca aferę związaną z dieslami, natknęła się na dokumenty, z których wynika, że Audi wyeksportowało do Azji tysiące samochodów o identycznym numerze VIN – informuje niemiecki magazyn "Handelsblatt". Pojazdy te trafiły do Chin, Korei i Japonii. Jest to bardzo zaskakujące, tym bardziej, że nie wiadomo, po co Audi miałoby to zrobić.

Są podejrzenia, że cała afera jest próbą uniknięcia ograniczeń importowych albo chęcią zaniżenia statystyk w razie akcji serwisowych. Jednak jeszcze nic nie jest pewne. Nie wiadomo nawet, czy kwestia ta jest efektem celowego działania, czy może jakiegoś przypadkowego błędu, z powodu którego samochody otrzymały ten sam numer.

Audi poinformowało, że nie wie nic o fakcie, jakoby jeden numer VIN miał zostać przydzielony do kilku samochodów.

Czym jest VIN? To indywidualny 17-znakowy numer identyfikacyjny pojazdu, zatem z założenia każdy samochód czy motocykl powinien mieć inny VIN. A nawet musi, gdyż jest to nakazane prawem. Ten sam numer nie może zostać przyznany ponownie przynajmniej przez 30 lat. Zatem, jeśli się to potwierdzi, działanie Audi było niezgodne z prawem.

d324rk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d324rk6
Więcej tematów