Trwa ładowanie...

Audi Sport quattro S1 ponownie na Pikes Peak

Audi Sport quattro S1 ponownie na Pikes PeakŹródło: zdjęcie producenta
d2tet4t
d2tet4t

Ćwierć wieku po rekordowym wjeździe Waltera Röhrla w Audi Sport quattro S1 na Pikes Peak, dojdzie do ponownego starcia gigantów. 8 lipca 2012 roku, Röhrl po raz kolejny stanie na starcie słynnego wyścigu górskiego „Race to the Clouds”.

W amerykańskim stanie Colorado, jeden z najlepszych kierowców rajdowy, usiądzie za sterami oryginalnego Audi Sport quattro S1 sprawiając, że historia Audi Sport odżyje na nowo. Przedsmakiem tego słynnego wyścigu górskiego będzie spotkanie i możliwość otrzymania autografu mistrza, podczas największych na świecie targów oldtimerów „Techno Classica” w Essen. Spotkanie organizowane jest przez Audi Tradition.

11 lipca 1987 roku, Walter Röhrl wcisnął „gaz do dechy” swojego 600-konnego Audi Sport quattro S1 i wspiął się niebezpieczną drogą na szczyt w ciągu zaledwie dziesięciu minut i 48 sekund. Było to wydarzenie dotąd nie spotykane w historii najstarszego wyścigu górskiego w Stanach Zjednoczonych, oraz kamień milowy dla Audi. Kolejne rekordy miały miejsce już na drodze ze zmienioną nawierzchnią.

25 lat po swoim sukcesie, Walter Röhrl stanie po raz drugi na starcie górskiego wyścigu za sterami swojego Audi Sport quattro S1, zwanego „Monster”. Tym razem warunki nie będą wyścigowe, niemniej jednak pozostaną wciąż wystarczająco trudne. Trasa o długości prawie 20 kilometrów, biegnie serpentynami z 150 zakrętami, aż do szczytu, który leży na wysokości 4301 metrów n.p.m.

sj

d2tet4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tet4t
Więcej tematów