Trwa ładowanie...

Audi dobrowolnie zmodyfikuje 850 tys. swoich silników Diesla

Audi proponuje program modernizacji swoich silników Diesla V6 i V8 zamontowanych w 850 tys. samochodów. Jest to program dobrowolny, mający na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji w realnych warunkach drogowych.

Audi dobrowolnie zmodyfikuje 850 tys. swoich silników DieslaŹródło: Materiały prasowe, fot: Audi
d471p2y
d471p2y

Niemiecka firma nie zrobi tego ze względu na jakikolwiek nakaz, lecz całkowicie dobrowolnie. Na rynku europejskim i innych, z wyłączeniem północnoamerykańskiego, zaproponuje swoim klientom modyfikację oprogramowania silników spełniających normę Euro 5 i Euro 6 w taki sposób, by spełniały ją jeszcze lepiej, tj. w warunkach rzeczywistych, a nie tylko w laboratoryjnych. Dla kontrastu - w Stanach Zjednoczonych te same silniki nie spełniają lokalnych norm i będą musiały być naprawione lub wycofane.

Akcja zostanie przeprowadzona w ścisłej współpracy z niemieckim Federalnym Urzędem Transportu Samochodowego (KBA). W ten sposób Audi ma zamiar wpłynąć na zmniejszenie całkowitej emisji substancji szkodliwych, zwłaszcza w obszarach miejskich. Dotyczy to nie tylko samochodów marki Audi, ale także Porsche i Volkswagen, wyposażonych w silniki V6 TDI oraz V8 TDI. Wizyta w serwisie ma być dla klientów nieobowiązkowa i bezpłatna.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Audi

Audi ma na celu przedłużenie w ten sposób cyklu życia diesli i zapewnienie możliwości poruszania się nimi po centrach miast w tych metropoliach, gdzie są już pewne ograniczenia. Zmodyfikowane silniki mają emitować znacznie mniej szkodliwych substancji niż zakłada się w normach. Tym samym producent w pewnym sensie naprawi silniki, które w USA uznano za wadliwe, a względem których w Europie wciąż toczy się śledztwo. Jeżeli również na Starym Kontynencie będą uznane za działające nieprawidłowo, prawdopodobnie akcja serwisowa już wcześniej obejmie część z nich lub wszystkie i tym samym Audi uniknie kar.

d471p2y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d471p2y
Więcej tematów