Trwa ładowanie...
d2b86w3

Artyści zaprojektują wygląd auta na Le Mans

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artyści zaprojektują wygląd auta na Le Mans
(Materiały prasowe)
d2b86w3

Dunlop ogłosił konkurs artystyczny na projekt pojazdu, który weźmie udział w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Auto sponsorowane przez Dunlopa już po raz 5 będzie pomalowany wg projektu konkursowego.

W ubiegłym roku zwycięzcą został Litwin Egidijus Guzauskas i jego projekt "Speed Rhytm". Inspiracją były opony Dunlopa oraz zawrotna prędkość. Efekt obejrzało ponad 200 000 widzów na torze i miliony przed telewizorami.

Konkurs jest otwarty dla amatorów i profesjonalistów. Zaproszenie jest skierowane do fanów motoryzacji i wyścigów a także wszystkich form wzornictwa: artystycznego, przemysłowego, odzieżowego i architektonicznego. Model sponsorowanego przez Dunlopa samochodu oraz nazwa zespołu zostaną ogłoszone do końca stycznia 2013 r.

d2b86w3

Pierwszą nagrodą w konkursie będzie prezentacja samochodu podczas testu na torze Le Mans 9 czerwca br., który będzie poprzedzał wyścig. Zwycięzca zostanie również zaproszony na oficjalną kolację, weźmie udział w testowej jeździe na torze Le Mans, otrzyma dwa bilety na wyścig na Le Mans oraz 1000 euro. Trzej pozostali zwycięzcy otrzymają reprodukcję na płótnie swoich projektów, podpisaną przez kierowców zespołu.

Źródło: Dunlop

ll/moto.wp.pl

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3