Trwa ładowanie...
d3vcatf
Aplikacja ForDrivers nagradza za bezpieczną jazdę

Aplikacja ForDrivers nagradza za bezpieczną jazdę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3vcatf

Coś dla nowoczesnych kierowców, którzy chcą jeździć bezpiecznie, a jednocześnie rywalizować z innymi, a posługują się smartfonami. W Polsce powstała aplikacja, która ocenia styl jazdy kierowcy. Można w niej zdobywać punkty i walczyć o cenne nagrody, wśród nich samochód!

Aplikacja nazywa się ForDrivers i dostępna jest na urządzenia z systemem Android (ale trwają prace, by można ją było instalować także na telefonach z konkurencyjnymi systemami). Jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze.

d3vcatf

Kierowca wsiada do auta, włącza aplikację, a po zakończeniu trasy wyłącza. Specjalny algorytm analizuje jego styl jazdy, czerpiąc jednocześnie informacje z trasy. Mierzone są m.in. dystans, prędkość i przerwy.

Aplikacja motywuje do pozytywnej rywalizacji. Bezpiecznie jeżdżący kierowcy mogą rywalizować ze sobą w czasie rzeczywistym i podejmować rzucane sobie wyzwania, całkiem tak samo jak w aplikacjach dla sportowców-amatorów.

Z ForDrivers korzysta już kilkaset osób, większość aktywnie (dzięki aplikacji można informować innych o korkach, remontach i utrudnieniach w ruchu). Na walczących w rywalizacjach o najbezpieczniejszego kierowcę czekają nagrody, w tym bilety do kina. A gra toczy się także o coś znacznie poważniejszego: nowy samochód!

Zastanawiamy się, czy do promocji nie powinny włączyć się instytucje zajmujące się bezpieczeństwem ruchu drogowego.

d3vcatf

Źródło: TVN Turbo

d3vcatf

Podziel się opinią

Share
d3vcatf
d3vcatf
Więcej tematów