Alians Renault-Nissan ma 14 lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alians Renault-Nissan ma 14 lat
(Materiały prasowe)
WP

Renault i Nissan świętują 14-lecie Aliansu. Formował się on latami stając się jedynym w swoim rodzaju i najtrwalszym porozumieniem o współpracy ponadnarodowej, łączącym dwóch producentów samochodów.

Mimo szerzącej się w Europie recesji i spowolnienia sprzedaży w Chinach, Renault-Nissan osiągnął w 2012 r. rekordowy poziom sprzedaży na poziomie 8,1 mln egzemplarzy, z czego na Renault przypadło 2,55 mln, Nissana - 4,94 mln a AVTOVAZ- 0,61 mln. Stanowi to 10 proc. wszystkich nowych samochodów sprzedanych na świecie, co plasuje Alians na 4 miejscu pod względem wielkości sprzedaży, za Toyotą, GM i VW.

Dzięki Aliansowi Renault mogło przyspieszyć swój rozwój na arenie międzynarodowej - od początku jego istnienia rynki wschodzące (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny) stanowiły główny filar wzrostu. Strategia zakładała ekspansję właśnie w tych krajach, zaś najbardziej ambitnym projektem Aliansu jest działalność na rynku indyjskim. Przed 3 laty otwarto zakład w Chennai - pierwszą fabrykę pracującą wyłącznie na rzecz Aliansu. W ciągu 17 miesięcy udało się wprowadzić do Indii 5 modeli, natomiast założenia mówią o 10 proc. udziale Renault-Nissan do 2016 r.

WP

Alians daje korzyści pod względem zakupów, inżynierii, układów napędowych czy logistyki. Od 2009 r. 100 proc. zakupów realizowanych jest wspólnie. Renault posiada 43,4 proc. kapitału Nissana, a Nissan 15 proc. kapitału Renault.

Źródło: Renault

ll/moto.wp.pl

Sprawdź cenę wybranego modelu Renault!

WP
Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP