Trwa ładowanie...
duaoqka
Alfa Romeo Giulia: na początek tylko wersja dieslowska

Alfa Romeo Giulia: na początek tylko wersja dieslowska

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
duaoqka

Choć nikt tym autem jeszcze nie jeździł, teoretycznie Alfę Romeo Giulia można już zamawiać. Do wyboru są dwie wersje silnikowe. Diesel o pojemności 2.2 l. i mocna benzyna V6 BiTurbo. Ten drugi silnik do sprzedaży trafi jednak znacznie później.

Pierwsza z nich generuje 147 KM mocy i 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co przekłada się na przyspieszenie do "setki" w 8,4 s i prędkość maksymalną 220 km/h. Wariant wyposażony w skrzynię automatyczną charakteryzuje się o 70 Nm większym momentem obrotowym i o 0,2 s krótszym czasem sprintu do 100 km/h.

duaoqka

Mocniejsza wersja wysokoprężna oferuje 177 KM, jednak maksymalny moment obrotowy pozostał bez zmian. 100 km/h pojawia się na prędkościomierzu w 7,2 lub 7,1 s (odpowiednio z manualną i automatyczną skrzynią biegów), zaś prędkość maksymalna to 230 km/h. Z danych producenta wynika, że każdy z powyższych wariantów będzie zużywał tyle samo paliwa - 4,2 l/100 km.

Z czasem do gamy dołączy 2,9-litrowa wersja benzynowa BiTurbo, dostępna ze skrzynią manualną lub automatyczną. W obu przypadkach spod maski wydobywać się będzie 510 KM mocy i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie same będą również osiągi - "setka" w 3,9 s a prędkość maksymalna 307 km/h. Wariant ze skrzynią manualną ma zużywać 12,8 a z automatyczną - 12,4 l/100 km. Innym oferowanym "benzyniakiem" będzie 2,0 (200 lub 280 KM), jednak nie są jeszcze znane jego szczegóły techniczne.

Wszystkie wersje Giulii będą wyposażone w nowy układ hamulcowy, który pozwoli wyhamować ze 100 km/h na dystansie 38,5 m. Innymi elementami, w które zostanie "uzbrojony" ten model, są system samoczynnego hamowania awaryjnego, ostrzeżenie przed kolizją czołową oraz system multimedialny z 6,5-calowym wyświetlaczem. Za dopłatą auto wzbogaci się o większy, 8,8-calowy ekran i szereg pakietów. Paletę akcesoriów dodatkowych przygotuje również Mopar.

ll

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

duaoqka

Podziel się opinią

Share

duaoqka

duaoqka