Trwa ładowanie...
ycipk-310g2n

Akcja niemieckiej policji przeciwko piratom drogowym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja niemieckiej policji przeciwko piratom drogowym
(PAP/DPA/M. Stolt/Chromorange)
ycipk-310g2n

15 000 policjantów w czwartek od godz. 6 rano będzie w Niemczech przez całą dobę za pomocą radarów kontrolować prędkość na drogach w kraju. Nie chodzi nam o to, by zainkasować jak najwięcej pieniędzy, lecz by kierowcy zdjęli nogę z gazu - oświadczyło MSW.

Na terenie wszystkich 16 krajów związkowych ustawiono 8 700 radarów. Policja poinformowała wcześniej o miejscach, w którym odbędą się kontrole. Inicjatorem akcji są władze Nadrenii-Północnej Westfalii, gdzie obejmujące cały land kontrole drogowe organizowane były już czterokrotnie. Kontrole zakończą się o godz. 6 w piątek.

Akcja spotkała się z uznaniem Niemieckiego Związku Kierowców ADAC, który uznał ją za wkład w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Dezaprobatę wyraziła natomiast liberalna FDP, twierdząc, że takie wychowawcze kampanie charakterystyczne są dla krajów autorytarnych.

ycipk-310g2n

Liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Niemczech systematycznie spada mimo stale rosnącej liczby pojazdów. W roku ubiegłym na niemieckich drogach zginęło 3 600 osób, o 400 mniej niż rok wcześniej. Na początku lat 90. liczba zabitych przekraczała 10 000.

CB Radia i anteny na Allegro. Duży wybór, niskie ceny. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-310g2n

ycipk-310g2n
ycipk-310g2n