Adamczyk: na sylwestra 2020 r. pojedziemy nowa Zakopianką

Na Sylwestra 2020 roku pojedziemy już nowo wybudowaną Zakopianką - powiedział na briefingu prasowym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwa budowa nowej Zakopianki
Trwa budowa nowej Zakopianki (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
WP

- Budowa Zakopianki jest realizowana konsekwentnie i wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli już niedługo cieszyć się dobrym dojazdem do Zakopanego - powiedziała premier Beata Szydło. Dodała, że cieszy się, iż inwestycja ta jest realizowana bez przeszkód. Szydło i minister Andrzej Adamczyk uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia drążenia tunelu na budowie drogi S7, czyli tzw. Zakopianki.

Adamczyk zapewnił, że w 2021 r., kiedy będziemy jechać na Puchar Świata, już na pewno nie natkniemy się na zatory drogowe od Rabki w kierunku Myślenic.

Minister powiedział, że drążenie tunelu na tzw. portalu południowym - zgodnie z zapewnieniami wykonawców - będzie prowadzone z obu stron, "każdego dnia" zimą; prace będą trwały przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

WP

Jak dodał, drążenie tuneli to niezwykle skomplikowane przedsięwzięcie inżynieryjne, które objęte jest prawem górniczym. Wyjaśnił, że budowa "funkcjonuje zgodnie z zasadami górniczymi jak normalna kopalnia".

Minister przypomniał, że pozostałe odcinki modernizowanej Zakopianki to ponad 50-metrowe estakady od południowego wylotu tuneli, przez miejscowość Skomielna w kierunku Rabki, a za nią węzeł na wysokości Chabówki.

WP

W ciągu drogi S7 powstanie najdłuższy tunel w Polsce. Będzie on liczył 2,06 km. Jeśli wykonawcy uda się dotrzymać terminów, inwestycja powstanie w ciągu niespełna czterech lat. Koszt budowy szacowany jest na niespełna miliard złotych.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP