Trwa ładowanie...
d3vcatf
68 punktów karnych dla pirata drogowego w Jeleniej Górze

68 punktów karnych dla pirata drogowego w Jeleniej Górze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3vcatf

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali kierowcę, który jechał jak pirat. Po zatrzymaniu okazało się, że głównym powodem ucieczki mężczyzny było to, że był on poszukiwany - nie wrócił z przepustki z więzienia. Do wyjścia na wolność pozostało mu jeszcze 1,5 roku. Nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, a za popełnione wykroczenia funkcjonariusze wyliczyli mu 68 punktów karnych.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci zauważyli na ul. Mostowej w Jeleniej Górze Renault Clio bez tylnej tablicy rejestracyjnej, który zatrzymał się na światłach. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierowcę i samochód. Kierujący jednak nie zareagował na sygnały dawane przez nich i zaczął uciekać. Ci ruszyli za nim. Ponieważ kierujący dalej ignorował wezwania do zatrzymania, do akcji włączyły się kolejne patrole.

d3vcatf

Uciekający przed policjantami wielokrotnie nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jechał pod prąd, na ograniczeniu prędkości do 20 km na godzinę miał na liczniku 100 km/h, wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

Policjanci zatrzymali auto na ul. Drzymały w Jeleniej Górze. Mężczyzna jednak dalej się nie poddawał i wyskakując z samochodu próbował jeszcze uciekać pieszo. Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Oprócz niego w aucie były jeszcze dwie osoby w wieku 16 i 17 lat.

Podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, dokumentów auta i nie wrócił z przepustki z więzienia (do odbycia całego wyroku pozostało mu jeszcze 1,5 roku). Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Dodatkowo dostał 68 punktów karnych, a samochód został odholowany.

Źródło: Policja

d3vcatf

Podziel się opinią

Share
d3vcatf
d3vcatf
Więcej tematów