Trwa ładowanie...
d19ge3u

47 mln zł na remonty dróg województwa świętokrzyskiego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
47 mln zł na remonty dróg województwa świętokrzyskiego
(GDDKiA)
d19ge3u

47 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył zarząd województwa świętokrzyskiego na remonty dróg wojewódzkich. Jak informuje Urząd Marszałkowski pieniądze udało się wygospodarować dzięki oszczędnościom.

Rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Iwona Sinkiewicz poinformowała, że z tej puli wyremontowane zostaną cztery odcinki dróg wojewódzkich. Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie jest droga nr 752 w Świętej Katarzynie, jednym z turystycznych centrów Gór Świętokrzyskich. Projekt o wartości 5,6 mln zł otrzyma wsparcie z RPO w wysokości 4,76 mln zł.

Drugim projektem, który otrzyma dotację jest ul. Lubelska w Sandomierzu, stanowiąca fragment drogi wojewódzkiej nr 777. Remont dwóch kilometrów tej trasy wyceniany jest na 11 mln zł. Z funduszy unijnych trafi na ten cel 9,2 mln zł.

d19ge3u

Więcej pieniędzy niż zakładano zostanie przeznaczonych na kluczową inwestycję Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w powiecie ostrowieckim - trasę z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ożarowa oraz fragment drogi nr 764 Kielce - Staszów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego liczy, że dzięki oszczędnościom z RPO uda się wygospodarować pieniądze jeszcze na dwa kolejne projekty oczekujące na realizację - trasę Ćmielów - Ożarów oraz znajdującą się w fatalnym stanie ulicę Młynarską we Włoszczowie, wchodzącą w skład drogi nr 742. Łączy ona zachodnią część świętokrzyskiego z województwem łódzkim.

Nawigacje GPS na Allegro. Sprawdź ceny i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u