Trwa ładowanie...

24 tony kwasu siarkowego w cysternie... bez hamulców

24 tony kwasu siarkowego w cysternie... bez hamulcówŹródło: Materiały prasowe
dllku89
dllku89

W miejscowości Cieszyn Boguszowice (woj. śląskie) inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą – cysterną. Zespołem pojazdów wykonywany był międzynarodowy transport drogowy materiałów niebezpiecznych z Polski do Słowacji. Przewożony był towar niebezpieczny o numerze UN 1830, czyli kwas siarkowy, w ilości niemal 24 ton. Tego typu przewozy muszą spełniać bardzo surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, odnoszące się zarówno do załogi, jak i wyposażenia. Ten nie spełniał.

Inspektorzy przeprowadzili szczegółową kontrolę wykonywanego przewozu, w tym między innymi sprawdzili stan techniczny zespołu pojazdów. Wynik kontroli stanu cysterny był porażający: tarcze hamulcowe na jednej z trzech osi naczepy były popękane w stopniu dyskwalifikującym pojazd do użycia, na kolejnej osi w ogóle nie było tarczy hamulcowej – została zdemontowana!

Zgodnie z przepisami tego typu wady kwalifikowane są jako usterki stwarzające zagrożenie, dlatego inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz wydali bezwzględny zakaz poruszania się pojazdem. Kierującego ukarano mandatem karnym za dopuszczenie do jazdy cysterny w fatalnym stanie technicznym.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Źródło: GITD

dllku89
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dllku89
Więcej tematów