Trwa ładowanie...
04-07-2016 13:18

2100 km na jednym baku? Oplem Insignia da się to zrobić

2100 km na jednym baku? Oplem Insignia da się to zrobićŹródło: mat. prasowy
dhwz68a
dhwz68a

Szwajcar Felix Egolf, specjalista w ekonomicznej jeździe i były pilot Airbusów, pokonał Oplem Insignia trasę 2111 km, zużywając tylko jeden bak oleju napędowego. Wyruszył w swoją podróż z Lucerny w Alpach, dotarł po drodze do siedziby Opla w Russelsheim, następnie osiągnął brzeg Morza Północnego w Cuxhaven i powrócił do punktu startu u podnóża masywu Pilatus.

Insignia według oficjalnych danych producenta, w zależności od wyposażenia zużywa od 3,8 do 3,9 litra paliwa na 100 kilometrów. Wartości te dotyczą sedana z silnikiem Diesla 1,6 o mocy 100 kW/136 KM. Egolf w czasie swojej wyprawy odnotował średnie zużycie oleju napędowego wynoszące zaledwie 3,46 litra na 100 kilometrów.

Szwajcar jest niezależnym entuzjastą "jazdy o kropelce" i jak sam podkreśla, wśród jemu podobnych pasjonatów toczyła się nieformalna rywalizacja o pobicie bariery 2000 km.

- Już od pewnego czasu chciałem pokonać ten dystans, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego samochodu. Doskonałe właściwości aerodynamiczne Opla Insignii (współczynnik oporu aerodynamicznego 0,26 i mała powierzchnia czołowa) w połączeniu z oponami o niskim oporze toczenia Continental Eco Contact 5 przyczyniły się do osiągnięcia tego znakomitego wyniku. Jazda o kropelce tym autem wykazała, że kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze, może z łatwością uzyskać spalanie nie tylko na poziomie oficjalnych danych, ale nawet niższe. Każdy może być specjalistą od jazdy o kropelce - dodał Egolf.

oprac. BC

dhwz68a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhwz68a
Więcej tematów