200 samochodów elektrycznych na minuty będzie można wypożyczyć we Wrocławiu

200 samochodów elektrycznych na minuty będzie można wypożyczyć we Wrocławiu

We Wrocławiu ruszy pierwsza w Polsce miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Auta będzie można zarezerwować za pomocą aplikacji na telefonie, a po dojechaniu co celu będzie można je zostawić w dowolnym miejscu. Pojazdy te mają mieć też specjalne przywileje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Miejskie samochody elektryczne będą wynajmowane w cenie 1 zł za minutę (bez żadnych kosztów dodatkowych). W przypadku niewielkich dystansów nie jest to wygórowana cena, ale pojawiają się też opinie, że przy wrocławskich korkach uzależnienie kwoty od czasu przejazdu nie jest najlepszym pomysłem. Pomóc w tym mają różne przywileje dla miejskich elektryków. Przede wszystkim takie samochody będą mogły korzystać z bus pasów, aby ominąć korki. Dodatkowo mają być wydzielone dla nich specjalne parkingi, a to oznacza, że np. w centrum będzie można bez problemu dojechać bliżej celu.

We flocie docelowo ma się znaleźć 200 samochodów. 190 z nich to będą Nissany Leafy, czyli najpopularniejsze elektryczne auta na świecie. Kolejne 10 aut to będą dostawcze vany e-NV200, które mieszczą dwie europalety. Będzie to alternatywa dla taksówek ciężarowych, gdy będzie potrzeba przewiezienia większych rzeczy.

oprac. Szymon Jasina

**Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.