Trwa ładowanie...

15 lat polskiej fabryki Bridgestone

15 lat polskiej fabryki BridgestoneŹródło: Materiały prasowe
d2xqs7l
d2xqs7l

Fabryka Bridgestone Poznań obchodzi w tym roku swoje 15 urodziny. W zakładzie powstaje obecnie 500 rodzajów opon, które trafiają do 44 krajów całego świata.

Budowa fabryki rozpoczęła się w styczniu 1999 r., zaś pierwsza opona opuściła linię produkcyjną już 7 miesięcy później. Produkcja masowa rozpoczęła się w październiku 1999 r., natomiast pierwszy wyprodukowany milion opon osiągnięto w 2000 r. o tej pory powstało 75 mln sztuk, które trafiły głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, jak również do bardziej egzotycznych miejsc - Omanu, Hong Kongu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Obecnie w zakładzie pracuje niemal 1 600 osób. Przedstawiciele marki podkreślają fakt kultury wprowadzania drobnych zmian i usprawnień w środowisku pracy. Od 2001 r. wprowadzono ich łącznie 5 300. Bridgestone Poznań jako pierwszy w Europie rozpoczął produkcję opon Run Flat, umożliwiających kontynuowanie jazdy z uszkodzonym ogumieniem. Poznańska fabryka wytwarza też wąskie opony (155 mm) przeznaczone do elektrycznego BMW i3.

Od 1998 r. powierzchnia zakładu zwiększyła się ponad 6-krotnie i obecnie wynosi 19 ha.

Źródło: Bridgestone

ll/moto.wp.pl

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj