Trwa ładowanie...

1 500 Mikołajów na motocyklach przejechało przez Trójmiasto

1 500 Mikołajów na motocyklach przejechało przez TrójmiastoŹródło: PAP/Piotr Wittman
d1o48v7
d1o48v7

Półtora tysiąca Mikołajów na 925 motocyklach, skuterach i quadach przejechało w niedzielę przez Trójmiasto. Parada "Mikołaje na motocyklach" odbyła się po raz dziesiąty.

Przejazd organizują Stowarzyszenie "Project Adventure" i trójmiejskie środowisko motocyklowe. Dzięki akcji zebrano prawie 37 000 zł na obiady w szkołach dla najuboższych dzieci z woj. pomorskiego. Warunkiem uczestnictwa w imprezie było wpłacenie minimum 25 zł na posiłki dla dzieci oraz posiadanie motocykla, skutera lub quada, a także kompletnego stroju Mikołaja.

Jeden z organizatorów, Maciej Szulwach, powiedział PAP, że zbiórka pieniędzy na ciepłe posiłki dla uczniów jest głównym celem parady. W ubiegłym roku, kiedy w paradzie uczestniczyła rekordowa liczba Mikołajów, bo 3,5 tysiąca zebrano ponad 59 000 zł. Dzięki dotychczasowym akcjom ufundowano 65 000 obiadów w 9 ośrodkach szkolno-wychowawczych w województwie.

925 pojazdów przejechało z parkingu przy stadionie PGE Arena do Skweru Kościuszki w Gdyni. Szulwach powiedział, że 90 proc. uczestników parady pochodzi z Trójmiasta i okolic, ale wzięli w niej także udział motocykliści z Warszawy i Skarżyska Kamiennej. - Jeszcze kilka lat temu było więcej motocyklistów z innych regionów kraju, ale zaczęli oni organizować podobne przejazdy w swoich miastach i już nie przyjeżdżają na Wybrzeże - dodał.

W trójmiejskiej paradzie już po raz czwarty uczestniczyli motocykliści z Finlandii. Najmłodszy uczestnik parady miał 15 miesięcy i już po raz drugi wziął udział w przejeździe; w ub. roku mając niespełna trzy miesiące przejechał trasę w nosidełku razem z tatą na motocyklu. Najstarszy uczestnik miał 74 lata.

d1o48v7

Motocyklistów nie odstraszają nawet trudne warunki pogodowe. W niedzielę w Trójmieście było bardzo zimno i wiał porywisty wiatr. - Były ekstremalne warunki, śnieg i oblodzone jezdnie, a odczuwalna temperatura wynosiła ok. -15 st. C - powiedział Szulwach.

Historia parady sięga roku 2003, kiedy ulicami Trójmiasta przejechało dziewięciu miłośników motocykli w strojach Mikołajów. Od tego czasu spotykają się w każde mikołajki w coraz większym gronie. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku parada też się odbędzie.

d1o48v7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o48v7
Więcej tematów