Trwa ładowanie...
ycipk-49ae3d

Zwycięstwo odrodzonego Alpine w European Le Mans Series

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwycięstwo odrodzonego Alpine w European Le Mans Series
(Materiały prasowe)
ycipk-49ae3d

Bardzo udanie na tory wyścigowe powróciła marka Alpine. Bolid A450 zwyciężył w European Le Mans Series.

Dwa tygodnie po zwycięstwie na Węgrzech zespół Signatech-Alpine pojawił się na starcie 3-godzinnego wyścigu na torze Circuit Paul Ricard, stawiając sobie za cel zdobycie ponownego zdobycia tytułu Mistrza Europy. Zakwalifikowaną na drugiej linii Alpine A450 powierzono najpierw Pierre`owi Ragues. Wystartował dość ostrożnie jadąc początkowo za swoim głównym rywalem. Skorzystał jednak z jego przedłużającego się postoju, by wysunąć się na cały czas swojej zmiany na 4 pozycję.

Po 90 minutach na torze za kierownicą zasiadł Nelson Patciatici. Po nieprzewidzianym postoju z powodu uszkodzenia kierownicy Patciatici musiał odrobić straty w klasyfikacji, by móc sięgnąć po zwycięstwo, które właśnie umykało Alpine. W trakcie kolejnych okrążeń bolid przesuwał się stopniowo z 7 na 4 pozycję. Ostatni zjazd do boku pozwolił podejść z większym spokojem do końcowego etapu wyścigu - aż do minięcia szachownicowej flagi na 4 pozycji przez Nelsona. Ilość punktów wystarczyła do zapewniania Alpine mistrzowskiego tytułu w European Le Mans Series.

ycipk-49ae3d

- Alpine wraca do gry. Z powodu późnego rozpoczęcia programu powrotu nie wszystko było łatwe, potrzeba było czasu, aby wszystko zrealizować. Ale ten tytuł jest już sam w sobie historią pełną emocji. Pracujemy nad wystawieniem dwóch samochodów Alpine A450 do wyścigu 24h Le Mans w ramach globalnego programu, mamy też nadzieję, że w naszym LMP2 w sezonie 2014 zobaczymy Paula-Loup Chatina - powiedział szef teamu, Philippe Sinault.

8 marca br. ogłoszono program Signatech-Alpine, obejmujący dwa kluczowe wyścigi - 24h Le Mans i European Le Mans Series. Poza zwycięstwem w tym drugim za sukces należy też uznać udany występ w Le Mans oraz otrzymanie nagrody ESCRA za najlepszą pomoc techniczną.

Źródło: Alpine

ll/moto.wp.pl

ycipk-49ae3d
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-49ae3d

ycipk-49ae3d
ycipk-49ae3d