Trwa ładowanie...
d4eegg3

Zostaw auto w garażu. Dzisiaj dzień bez samochodu

Jak co roku, 22 września świętujemy europejski dzień bez samochodu. Oznacza to, że komunikacja miejska jest dostępna za darmo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zostaw auto w garażu. Dzisiaj dzień bez samochodu
(PAP, Fot: Adam Warżawa)
d4eegg3

Ideą tego "święta" jest zwrócenie uwagi na dwa problemy. Pierwszym z nich jest coraz większe zanieczyszczenie powietrza w miastach. Drugim jest rosnąca liczba samochodów, szczególnie w centrach. Znalezienie wolnego miejsca w godzinach szczytu coraz częściej przypomina wygranie na loterii.

Z tej okazji w wielu dużych miastach podróżowanie komunikacją miejską odbywa się dziś bezpłatnie. Nie uświadczymy też kontrolerów. W Warszawie parkingi P+R są oferowane dla wszystkich za darmo – w ten sposób kierowcy są zachęcani do skorzystania z autobusów, tramwajów czy pociągów. Z kolei np. we Wrocławiu wydłużono okres, przez jaki nie jest pobierana opłata za skorzystanie z roweru miejskiego. Zamiast 20 minut jest to cała godzina.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i skorzystania dzisiaj z komunikacji miejskiej, chociażby dla testu. Wielokrotnie może się okazać, że czas dojazdu jest podobny lub niewiele dłuższy niż gdybyśmy jechali samochodem. Nie trzeba za to martwić się o parkowanie oraz można spożytkować ten czas inaczej niż za kółkiem.

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3