Znamy datę prezentacji ciężarówki Tesli. Elon Musk nazywa ją "bestią"

Prezes Tesli Elon Musk ogłosił, że firma zaprezentuje swój następny samochód w październiku. Będzie to ciężarówka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapowiedź Tesla Semi
Zapowiedź Tesla Semi (Materiały prasowe, Fot: Tesla)
WP

Wielki plan producenta opiera się o to, że świat – poza samochodami osobowymi – potrzebuje ciężarówek i autobusów. Projekt Tesla Semi ma zapełnić tę pierwszą lukę. Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że prace nad takim pojazdem trwają. Teraz poznaliśmy datę pierwszego pokazu: 26 października 2017 r..

WP

W tweecie zamieszczonym przez CEO firmy na uwagę zasługuje użycie słowa "bestia" (ang. "beast"). Potwierdzałoby to plotki o olbrzymich bateriach, jakie mają trafić do ciężarówki. Mówi się o zasięgu rzędu 200-300 mil (320-480 km) na jednym ładowaniu.

Nie jest jednak jasne, jak długo będzie potrzeba by uzupełnić energię w akumulatorach. W przypadku samochodów ciężarowych jest to znacznie istotniejsze niż w osobówkach. Takie pojazdy przejeżdżają codziennie zdecydowanie większe dystanse.

Ciężarówka od Tesli może zaskoczyć funkcjami autonomicznymi. Podobnie jak w modelach S i X, Semi mogłoby oferować autopilota, który odciąży kierowcę. We wcześniejszych wiadomościach Musk zapowiedział, że ich projekt zaoferuje ciut więcej, niż to czego się spodziewamy.

Czy tak będzie naprawdę, przekonamy się wkrótce. Prezentacja odbędzie się w Hawthrone, w Kalifornii. W tej samej miejscowości znajduje się centrala SpaceX, innej firmy zarządzanej przez Muska.

WP
Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP