Trwa ładowanie...

Znamy datę prezentacji ciężarówki Tesli. Elon Musk nazywa ją "bestią"

Prezes Tesli Elon Musk ogłosił, że firma zaprezentuje swój następny samochód w październiku. Będzie to ciężarówka.

Znamy datę prezentacji ciężarówki Tesli. Elon Musk nazywa ją "bestią"Źródło: Materiały prasowe, fot: Tesla
dsgx22d
dsgx22d

Wielki plan producenta opiera się o to, że świat – poza samochodami osobowymi – potrzebuje ciężarówek i autobusów. Projekt Tesla Semi ma zapełnić tę pierwszą lukę. Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że prace nad takim pojazdem trwają. Teraz poznaliśmy datę pierwszego pokazu: 26 października 2017 r..

W tweecie zamieszczonym przez CEO firmy na uwagę zasługuje użycie słowa "bestia" (ang. "beast"). Potwierdzałoby to plotki o olbrzymich bateriach, jakie mają trafić do ciężarówki. Mówi się o zasięgu rzędu 200-300 mil (320-480 km) na jednym ładowaniu.

Nie jest jednak jasne, jak długo będzie potrzeba by uzupełnić energię w akumulatorach. W przypadku samochodów ciężarowych jest to znacznie istotniejsze niż w osobówkach. Takie pojazdy przejeżdżają codziennie zdecydowanie większe dystanse.

dsgx22d

Ciężarówka od Tesli może zaskoczyć funkcjami autonomicznymi. Podobnie jak w modelach S i X, Semi mogłoby oferować autopilota, który odciąży kierowcę. We wcześniejszych wiadomościach Musk zapowiedział, że ich projekt zaoferuje ciut więcej, niż to czego się spodziewamy.

Czy tak będzie naprawdę, przekonamy się wkrótce. Prezentacja odbędzie się w Hawthrone, w Kalifornii. W tej samej miejscowości znajduje się centrala SpaceX, innej firmy zarządzanej przez Muska.

dsgx22d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsgx22d
Więcej tematów