Trwa ładowanie...
d45t5ss
skuter

Znaleziono najstarszą vespę – według ekspertów jest warta fortunę

Świat skuterów, motocykli i kolekcjonerów zabytkowej motoryzacji właśnie wstrzymał oddech – znaleziono najstarszy skuter marki Vespa. Specjaliści uważają, że to znalezisko jest warte nawet 300 tysięcy euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znaleziono najstarszą vespę – według ekspertów jest warta fortunę
(Catawiki)
d45t5ss

Pierwsze egzemplarze skuterów Vespa pojawiły się na ulicach w 1946 roku. To właśnie z tego roku pochodzi niedawno znaleziony prototyp. Łącznie w „serii 0”, czyli pierwszej partii skuterów, wyprodukowano 60 egzemplarzy. Według domu aukcyjnego, znaleziono jednoślad noszący numer 3. Z informacji podanych przez właściciela wynika, że prototyp 1 i 2 już nie istnieją, czyli to najstarsza vespa na świecie.

   Catawiki
(Catawiki)

Ekspert z domu aukcyjnego Catawiki twierdzi, że znaleziony skuter z numerem seryjnym 3 jest w bardzo dobrym stanie. Przez wiele lat był nieużywany. Według niego, wartość zabytkowych skuterów rośnie z roku na rok, a ten konkretny egzemplarz ma szansę stać się najdroższym w historii. Cena zabytkowego jednośladu może osiągnąć nawet 300 000 euro.

   Catawiki
(Catawiki)

Skutery te nie były modne od razu po wprowadzeniu na rynek. Do ich popularności przyczynił się fakt, że w 1953 roku jeden ze pojazdów wystąpił u boku Audrey Hepburn w filmie „Rzymskie wakacje”. Od tamtego czasu skutery te stały się kultowe i zdobią garaże kolekcjonerów i wystawy muzealne.

   Catawiki
(Catawiki)

Źródło: businessjournal.pl

d45t5ss

Podziel się opinią

Share
d45t5ss
d45t5ss
Więcej tematów