Trwa ładowanie...
d3sbeyr

Zmiana cen paliw przed Bożym Narodzeniem. Świąteczne wyjazdy będą droższe

Ceny paliw na krajowym rynku hurtowym pozostają względnie stabilne, na rynku detalicznym sytuacja jest jednak bardziej dynamiczna. O ile w pierwszej połowie tygodnia notowano niewielkie obniżki cen paliw, to w czwartek na części stacji, zwłaszcza segmentu premium, zauważalny był wzrost cen rzędu 5 - 10 groszy na lirze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedświąteczna podwyżka ma być krótkotrwała
Przedświąteczna podwyżka ma być krótkotrwała (East News, Fot: Piotr Hukalo/Eastnews)
d3sbeyr

Średnie detaliczne ceny paliw wynoszą: 4,70 zł/l dla benzyny 95, 5,00 zł/l dla benzyny 98, 4,59 zł/l dla oleju napędowego oraz 2,16 zł/l dla autogazu. W konsekwencji skala wzrostu średniego poziomu cen w skali całego kraju wyniosła około 1 – 2 grosze na litrze benzyn i oleju napędowego, a cena autogazu pozostała bez zmian.

Specjaliści szacują, że podwyżki przy dystrybutorach będą krótkotrwałe. Wszystko wskazuje na to, że ceny paliw nie powinny przekroczyć tegorocznych maksimów, które przypadły na pierwszy tydzień 2017 roku, kiedy ceny benzyny i oleju napędowego były na poziomach odpowiednio 4,76 PLN/l oraz 4,67 PLN/l. Więcej zapłacą przede wszystkim ci, którzy zdecydują się na lepsze paliwo segmentu premium. Wyższe ceny spotkać można również na markowych stacjach, które zwykle oferują dobrą jakość paliw.

Źródło: BM Reflex

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr