ycipk-1gsams

Złośliwi egzaminatorzy stracili pracę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złośliwi egzaminatorzy stracili pracę
ycipk-1gsams

|

Podziel się

|
| --- | Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi zwolnił dwóch egzaminatorów. Uznał, że w sposób złośliwy egzaminowali kandydatów na kierowców - informuje "Dziennik Łódzki".

ycipk-1gsams

Nie musisz wiedzieć, jakiego typu i mocy są wszystkie żarówki w samochodzie. Jeśli egzaminator ci powie, że z tego powodu nie zdałeś egzaminu na prawo jazdy, możesz złożyć skargę, a egzaminator może stracić pracę. Tak właśnie jest w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego - informuje gazeta - gdzie dwóch egzaminatorów zostało zwolnionych, a kilku kolejnych jest na cenzurowanym.

"Pozwalali sobie na złośliwą nadinterpretację rozporządzenia, określającego zakres i przebieg egzaminu" - wyjaśnia Zbigniew Skowroński, dyrektor WORD, który objął to stanowisko miesiąc temu. "Np. zmieniali ustawienie lusterek bocznych, które wcześniej ustawił sam kursant. Pytali o rodzaj i moc wszystkich żarówek w samochodzie albo o urządzenia pod maską samochodu, których nie wymienia rozporządzenie. Uznałem to za złośliwość wobec kandydatów na kierowców" - dodaje.

Na 110 skarg kursantów na przebieg i wynik egzaminu, jakie trafiły w ubiegłym roku do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, aż 75 dotyczyło łódzkiego WORD.

"O egzaminatorach z Łodzi i ich specyficznych metodach mówi się od dawna. Dlatego większość moich kursantów zdaje egzamin w ośrodkach w Piotrkowie czy Sieradzu, nie w Łodzi" - wyjaśnia właściciel jednej z łódzkich autoszkół Grzegorz Paszak.

ycipk-1gsams

Bożena Kościelny prawo jazdy ma już w kieszeni, więc nie ukrywa swojego nazwiska. "Zdałam dopiero za piątym razem. Egzaminator śnił mi się po nocach. Wrzeszczał z byle powodu, a mnie od razu wszystko się myliło. Na koniec jeszcze długo trzymał mnie w niepewności i kpił z moich umiejętności" - dodaje.

Nowy dyrektor WORD, by mieć pewność, że egzaminatorzy rzeczywiści są złośliwi dla przyszłych kierowców, kazał w samochodzie zamontować trzy kamery (w innych autach jest jedna lub dwie). Egzaminatorzy dostali nakaz rozstrzygania kwestii spornych na korzyść egzaminowanego, mają unikać sytuacji, które mogłyby niepotrzebnie stresować kursantów. Na początku marca WORD zatrudnił też psychologa. Ma on pomóc przyszłym kierowcom.

Michał Gogolewski, nowy egzaminator w łódzkim WORD, zmiany popiera. "Trzeba wymagać, ale z uśmiechem, na luzie i bez stresu" - mówi "Dziennikowi Łódzkiemu". (PAP)

ZOBACZ TEŻ: 14-latka uciekała bmw przed policją

ycipk-1gsams

ZOBACZ TEŻ: Za jazdę po pijanemu stanie przed sądem 24- godzinnym

ZOBACZ TEŻ: Trzy tony marihuany w porzuconej ciężarówce

ZOBACZ TEŻ: 2,7 promila w krwi kierowcy PKS

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1gsams

ycipk-1gsams
ycipk-1gsams