Trwa ładowanie...
d41buoa

Zderzenie ciężarówek - kierowcy nie żyją

Share
d41buoa

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w miejscowości Mirowo koło Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie). W nocy czołowo zderzyły się tam dwie ciężarówki. Kierowcy samochodów nie żyją. Po wypadku droga krajowa nr 7 łącząca Gdańsk z Warszawą jest zablokowana w obu kierunkach. Blokada może potrwać do godz. 14, zorganizowano objazdy.

Jak poinformował kpt. Robert Węsierski z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, zderzyło się auto dostawcze, ciężarówka oraz samochód osobowy. Zginęli dwaj kierowcy aut ciężarowych, a ranne zostały cztery osoby, które jechały samochodem osobowym - trzy z nich trafiły do szpitala.

Rzecznik straży pożarnej z Nowego Dworu Gdańskiego st. kpt. Tomasz Komoszyński poinformował, że jedna z ciężarówek przewoziła dwie cysterny z ponad 30 tysiącami litrów oleju napędowego oraz benzyny. - Jedna z cystern wypadła z drogi do rowu i wyciekło z niej ok. ośmiu tysięcy litrów oleju napędowego. Także druga cysterna została uszkodzona i z obu trzeba wypompować pozostałe paliwo - powiedział Komoszyński.

Jak dodał rzecznik, dopiero po wypompowaniu paliwa, można będzie usunąć z drogi zniszczone cysterny. Optymistyczna wersja przyjmowana przez strażaków zakłada, że droga nr 7 może zostać odblokowana ok. godz. 14.

Komoszyński powiedział też, że bardzo trudno jest określić, jak doszło do wypadku. - Często możemy snuć pewne domysły po rodzaju uszkodzeń czy układzie aut. W tym przypadku samochody są tak zniszczone, że nie sposób wyciągnąć jakichkolwiek wniosków - powiedział Komoszyński.

d41buoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41buoa
Więcej tematów